Vücut Şekillendirme

Aşırı kilo kaybının neden olduğu sarkmayı düzeltmek için yapılan ameliyatların ana amacı sarkan cildi çıkarmak ve altta yatan dokuyu desteklemektir. Bu şekilde, vücut çizgileri kişinin isteği ile daha orantılıdır.

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonu, yağı ve cildi destekleyen deri altı dokuları yeniden şekillendirerek aşırı kilo kaybı düzensizliklerini hafifletebilir. Bu işlem ayrıca sarkan yağları ve fazla deriyi de ortadan kaldırır. Bazen kilo verme ameliyatından veya önemli kilo kaybından sonra cilt ve dokular daha az elastik hale gelir ve uyum sağlamaları zorlaşır.
 

Vücut Şekillendirmeye Hazırlanma

Uzmanlarımız, yaptırmak istediğiniz işlemler hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır. Örneğin, vücut şekillendirme ameliyatı yapılmadan önce kilo sabit olmalıdır. Obezite sonrası kilo vermek sarkık ceplerin gelişmesine neden olacaktır. Aniden kilo alırsanız, zaten kırılgan ve incelmekte olan cildinizi travmatik olarak zorlarsınız, bu da cildin ek genişlemesine ve gözle görülür çatlak ve yara izlerinin oluşmasına neden olur. Plastik cerrahlar ve doktorlar, kilo verme ameliyatından sonra şekillendirme ameliyatına başlamak için en uygun zamanı belirlemek için çaba göstereceklerdir.
 

Vücut Şekillendirme

Fazla deri veya liposakşın sonuçlarının yetersiz kalacağı yerler olduğunda, sorunu düzeltmek için başka modifikasyonlar gerekir. Bu durumda birkaç işlemi kombine yapmak önemlidir. En uygun cerrahi yöntemi seçebilmek için cerrah, kişilerin vücut detaylarını inceleyecektir. Vücut şekillendirme tedavilerinden sonra tedavi edilen bölgede bir miktar kızarıklık ve hassasiyet olabilir ancak hemen normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.
Birkaç gün içinde kızarıklık ve ağrı da gitmiş olacaktır. Kendinizi tekrar rahat hissetmeden önce dört hafta kadar bir süre geçebilir ve iyileşme süreci aylar alabilir. Yaptığınız tedaviye bağlı olarak farklı bir yara izi olabilir. Sağlık merkezimizde, tam olarak ne bekleyeceğinizi bileceğiniz için mümkün olan en iyi tedaviyi alacaksınız.
 

Vücut Şekillendirme Nedir?

Vücut şekillendirme için öncelikle, kilo vermeyi başaran inanılmaz insanlardan biriyseniz tebrikler… Hiç şüphe yok ki kilo kaybının sağlık için birçok yararı vardır. Kilo verme ameliyatından sonra veya aşırı kilo kaybı durumunda, cilt ve deri altı dokuları, azalan vücut hacmine göre küçülme kapasitesine sahip değildir. Bu nedenle, sarkık cilt ve deri altı doku her yerde veya belirli bölgelerde ortaya çıkar.
Aşırı kilo kaybının neden olduğu sarkmayı düzeltmek için yapılan ameliyatların ana amacı sarkan cildi çıkarmak ve altta yatan dokuyu desteklemektir. Bu şekilde, vücut çizgileri kişinin isteği ile daha orantılıdır.

Bu Tek veya Kombinasyon bir Ameliyat mı?

Aşırı kilo kaybından sonra, genellikle vücudun çoğunda yukarıda bahsettiğim problemler vardır ve düzeltmeleri askılama operasyonlarının kombinasyonu ile yapılabilir.
 

Bu Ameliyatlar İçin İdeal Zamanlama Nedir?

Vücut şekillendirme ameliyatı, kilo veren hastalarla uğraştığından, bu işlemlerin zamanlaması planlamanın en önemli unsurlarından biridir. Kilo kaybı en az 3 ay, ideal olarak 6 ay sabit olan hastalar vücut şekillendirme için en iyi adaydır.
 

Yara İzleri Normalden Fazla mı Olacak?

Tüm vücut şekillendirme işlemleri, fazla cildi çıkarmak ve o bölgenin konturlarını düzeltmek için bir kesi gerektirir. Bu insizyonlar sarkmanın derecesine ve genişliğine bağlı olarak aşırı kilo kaybı durumunda daha büyük olabilir. İzlerinizin yeri ve şekli, durumunuza göre ameliyat öncesi planlarda belirlenecektir. Hastayı kliniğimin ilk ziyaretinde sanki ameliyata alıyormuş gibi çiziyorum ve yara izinin nereye ve nasıl yerleştirileceğini açıkça görmesini sağlıyorum. Vücudun bazı bölgelerinde iç çamaşırların veya mayoların içinde kalmak için yara izleri gizlenebilse de, bu bazı bölgelerde mümkün olmayabilir. Her işlemin farklı iz tipleri vardır. Bu web sitesindeki her prosedür sayfasında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Operasyonlar, ameliyat edilecek rahatsız eden ve planlanan alanların sayısına bağlı olarak tek seansta veya çoklu seanslarda gerçekleştirilir. Oturum planlama tamamen kişiseldir. Yapılacak işlemlerin sayısına bağlı olarak, çalışma süresi değişir. Bu aynı zamanda hastanede kalacağınız sürenin belirlenmesinde önemli bir faktördür. Her işlemin hem çalışma hem de kurtarma işleminde kendine özgü durumları vardır, bunları bu web sitesindeki her bir sayfada bulabilirsiniz. (Yüz Germe, Göğüs Dikleştirme, Kol Germe, Karın Germe, Vücut Germe, Uyluk Germe, Jinekomasti)
Vücut duruşunda, özellikle vücut üzerinde yapılan işlemlerden sonra bazı kısıtlamalar olacaktır. Aynı zamanda, yatma pozisyonu düzenlenecektir. Bacağınızdaki DVT (Derin Venöz Tromboz) adı verilen damarlarda pıhtı oluşumunu en aza indirmek için durumunuz izin verdiği sürece kalkmak, yürümek ve aynı zamanda bol su içmek çok önemlidir. Ameliyattan önce bacaklarınıza takılan emboli çorabı, aksi belirtilmedikçe çıkarılmamalıdır. Vücut şekillendirme işlemleriyle elde edilen sonuçlar, yaşam tarzınızı (dengeli beslenme ve spor) değiştirmeniz koşuluyla genellikle uzun ömürlüdür. Bağ dokularının yaşla birlikte zayıflaması nedeniyle yer çekiminin sonuçlarıyla karşılaşmamız kaçınılmazdır.
 

Vücut Şekillendirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Vücut şekillendirme kalıcı mı?
Vücut şekillendirme işlemleri ile elde edilen sonuçlar, yaşam tarzınızı (dengeli beslenme ve spor) değiştirmeniz şartıyla genellikle uzun ömürlüdür. Yaşla birlikte bağ dokuların zayıflaması nedeniyle yerçekiminin sonuçlarıyla karşılaşmamız kaçınılmazdır.
Vücut şekillendirme ağrılı mıdır?
Yapılacak işlemlere göre ağrı düzeyi değişebilir.
Her bir işlemin (Yüz Germe, Meme Dikleştirme, Kol Germe, Karın Germe, Alt Vücut Germe, İç Uyluk Germe, Jinekomasti) detaylı ağrı bilgilerini bu web sitesinde bulabilirsiniz.
Vücut şekillendirme iz bırakır mı?
Tüm vücut şekillendirme prosedürleri, fazla deriyi çıkarmak ve o bölgenin hatlarını düzeltmek için bir kesi gerektirir. Bu kesiler, sarkmanın derecesine ve genişliğine bağlı olarak aşırı kilo kaybı durumlarında daha büyük olabilir. İzinizin yeri ve şekline ameliyat öncesi planlarda durumunuza göre karar verilecektir.
Vücut şekillendirme ne kadar sürer?
Bu prosedürlerin sonuçları ameliyattan sonra görülebilir ve uzun sürebilir. Ancak, bu tamamen yaşam tarzınıza bağlıdır.
360 alt vücut germe nedir?
Bazı durumlarda karın bölgenizde, yanların üst kısmında ve bacaklarınızın ön kısmında, kalça ve bel bölgenizdeki dokulardan kurtulmak için kemer lipektomi olarak da adlandırılan çevresel (360 derece) germe işlemini düşünmemiz gerekir. Pantolonu yukarı çekmek gibi.
80 lbs kaybetmek sarkık cilde neden olur mu?
Sarkık cilt oluşumu sadece aşırı kilo kaybıyla değil, kişinin bağ dokusunun sağlam yapısıyla da değişir. Ancak kısa bir zaman diliminde 80 – 100 lbs vermek sarkık cilt oluşumunda ciddi bir etkendir.
Vücut şekillendirmenin maliyeti nedir?
Bu ameliyatın fiyatlandırması aynı seansta hangi işlemlerin yapılacağına göre belirlenmektedir. İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle işlem fiyatları ile ilgili web sitemizde bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak fiyat ve prosedür hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.