Kol Germe

Brakiyoplasti olarak da adlandırılan kol germe, aşırı deri ve yağ dokusunu alarak üst kolun görünümünü iyileştirmek için uygulanan bir işlemdir.

ÖNCESİ & SONRASI

Kol Germe

Çeşitli faktörlerin yarattığı yağ dokusunu çıkarmak, kendinize olan inancınızı ve güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. Kol germe ameliyatları ile vücudunuzu geri kazanabilirsiniz; binlerce kişi bu işlemi yaptırdıktan sonra elde ettiği sonuçlardan memnundur. Kol germe ameliyatında cerrahi germe tekniğinden önce liposuction da gerekebilir. Liposuction ameliyatın biraz daha uzun sürmesine neden olabilir, ancak ortalama kol germe işleminin tamamlanması diğer ameliyatlara göre kısa sürer.

Kol Germe için Uygunluk

Otuzlu ve kırklı yaşlarındaki kadınlar kol germe ameliyatı için en yaygın adaylardır. Özellikle kilo alıp verdikten sonra dirsek çevresi daha fazla gevşer. Bazı cilt tipleri diğerlerine göre gevşemeye daha yatkındır; bu yüzden bu olasılığın farkında olmalısınız. Bu tür hastalarda, sorun genel popülasyondan daha genç yaşta ortaya çıkabilir.
 

Kol Germe Sonrası

Hastaların kollarının konturlarında anında bir farklılık olur. Kol germe işleminden sonra hastalar iyileşmeye tanık olmaya başlayabilir. Olumsuz etkilerin çoğunun tamamen ortadan kalkması yaklaşık bir ay sürecektir. Cilt iyileşmeye devam ettikçe kol ameliyatının sonuçlarının önümüzdeki birkaç ay içinde iyileşmesi muhtemeldir. Ameliyattan sonra daha önce giymekten utandığınız kıyafetlerle çok daha iyi görüneceksiniz. Gelecekte, sevdiğiniz kıyafetleri giymek konusunda artık kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz.
 

Kol Germe Nedir?

Brakiyoplasti olarak da adlandırılan kol germe, aşırı deri ve yağ dokusunu alarak üst kolun görünümünü iyileştirmek için uygulanan bir işlemdir. İşlem, koltuk altından dirseğe kadar üst kolun alt kısmına odaklanır.
Yaşlanma veya ciddi kilo kayıpları üst kolun cilt elastikiyetini azalttığı için bu bölgenin sarkması kaçınılmazdır. Kas kalitesi egzersiz yaparak geliştirilebilir, ancak cilt elastikiyeti üzerinde aynı etkiyi vermez.
 

Yara izi nerede olacak?

Genellikle kol germede, sarkan yağ ve deri koltukaltından dirseğe kadar gerilir ve onun için yara izi çok uzun olur. Yara izini üst kolun iç tarafında gizlemeyi planlamak çok önemlidir.
Hasta üst kolunu vücuduna tuttuğunda yara izi görülmemelidir. Diğer estetik cerrahi uygulamalarında olduğu gibi kol germede de yara izinin iyileşme aşamaları vardır. İlk başlarda cildin üstünde olacak ve 6-9 ay içinde solmaya başlayacaktır. Bu aşamaların normal yara iyileşme süreçleri gibi olacağı unutulmamalıdır. Kişinin, yara izinin daha kötü hal almasına eğilimli bir yönü varsa, ek önlemler alınacaktır.

Sadece Liposuction ile yapılabilir mi?

Cilt elastikiyeti iyiyse ve yağ birikintisi üst kolun altında bulunuyorsa, liposuction görünümü iyileştirmek için yeterli bir işlem olacaktır. En iyi sonuca sahip olmak için, hasta seçimi daha kötü görünüme neden olmamak için çok önemlidir.

Operasyon ve operasyon sonrası erken dönem

Operasyon  genel anestezi altında 1-2 saat sürmektedir. Bir gece hastanede kalmanızı istiyorum. Yara, üst kolun iç kısmına (göğüs tarafınıza bakacak şekilde) yerleştirilecektir. Olası kan birikimini önlemek için o bölgeye drenler yerleştirilecek ve 1. veya 2. günde alınacaktır. Operasyonun sonunda cerrahi bölgeye baskı yapmak için bir korse giydirilecektir.
Korse 3 hafta boyunca üzerinizde kalmalıdır. Kullanılacak dikiş malzemesi eriyebilir, bunun için alınması gereken dikiş olmayacaktır. En az 6 hafta boyunca ağır egzersizlerden ve ağır yük kaldırmadan kaçınmanızı istiyorum. Erken dönemlerde cerrahi bölgede uyuşma geçici bir durum olarak görülebilir.

Son söz…

Bu işlemler ile üst kolunuzun görünümü mükemmel olacak ve hatta kendinize olan özgüveniniz artacaktır.