Meme Dikleştirme

Meme askılama Mastopexy olarak da adlandırılan sarkmış meme dokusunu yeniden şekillendirmek ve fazla cildi çıkarmak için yapılan bir ameliyattır. Meme ucu olması gereken yere getirilir.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme olarak da bilinen meme estetiği, çeşitli nedenlerle göğüsleri şeklini kaybetmiş kadınlar için yaygın bir işlemdir. Zayıf göğüs kasları tarafından kaldırılmayan göğüsleri yerçekimi aşağı doğru çeker. Kilo aldıktan sonra vermek, almakla aynı etkiye sahiptir. Aynısı sırasıyla yaşlanma süreci ve hamilelik için de geçerlidir. Birçok kadın, sarkık olduklarında göğüslerinin görünüşünü sevmez. Bu ameliyat sarkık göğüsleri kaldırır ve görünümlerini iyileştirir. Bu sayede memelerin şekli ve boyutu düzeltildiğinde görünümde düzelme olur ve daha diri bir görünüm sağlanır.

Meme Dikleştirme Sonrası İz Kalır mı?

Uygulanan meme dikleştirme türüne bağlı olarak, göğüslerde soluk ve belirgin yara izleri olacaktır. Yine de normal kıyafetler giydiğinizde izler fark edilmez. Kural olarak, en sık görülen dikleştirme stili, göğsünüzün altında dikey bir kesim ve bir areola kesimini içerir. Diğer durumlarda, memenin altındaki kırışık, bir çapa şekli oluşturmak için kesilir. Memenin altındaki fazla derinin alınmasını, memeyi daha sıkı bir koni şeklinde yeniden şekillendirmeyi ve meme uçlarını kaldırmayı içerir. Alternatif olarak, areola küçültülebilir veya meme dikleştirme ile birlikte meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz.

Neden Göğüs Dikleştirme Yapmalısınız?

Zamanla meme bölgesindeki deri ve kaslar gevşer ve maalesef eski şekline dönemezler. Meme dokusunun desteklenmemesi bu sorunun bir sonucudur. Ancak fazla deri çıkarılarak ve meme dokusu yeniden şekillendirilerek memelerde değişiklik yapılabilir. Sizin için doğru olan meme dikleştirme ameliyatının türü, meme büyüklüğünüze ve istediğiniz sonuca göre belirlenir. Göğüs büyütme ameliyatı olmak için Türkiye Cumhuriyeti’ne seyahat edebilirsiniz. Türkiye’de meme dikleştirme ameliyatları da dahil olmak üzere kozmetik ameliyatlar uluslararası standartlara uygundur.

Estetik meme kaldırma ameliyatı nedir?

Meme askılama Mastopexy olarak da adlandırılan sarkmış meme dokusunu yeniden şekillendirmek ve fazla cildi çıkarmak için yapılan bir ameliyattır. Meme ucu olması gereken yere getirilir.

Memeler neden sarkar?

Memeler farklı nedenlerle sarkabilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişikliklerine, emzirmeye ve zaman içindeki yerçekiminin etkisine bağlı olarak, meme dokusu, yağ dokusu ve çevresindeki cilt sarkabilir. Sorun meme ve yağ dokusu, deri veya her ikisinde olabilir. Sonuç olarak, içi boş görünümlü sarkmış bir meme ortaya çıkabilir.

Meme kaldırma işleminden sonra yara izleri olacak mı?

Sarkma derecesine bağlı olarak, farklı çalışma teknikleri ve yara izleri vardır. Üç ana yöntem ve yara izi vardır.
Göğüs germe ameliyatı, peri areolar (meme başı etrafı) etrafında bir kesi yapılarak yapılabilir. Peri areolar izine ek olarak, areoladan meme altı kıvrımına uzanan dikey bir iz ile birlikte yapılacak bir teknik de vardır. Bazı durumlarda, çıkarılması gereken cilt miktarı çok fazla olduğundan, peri areolar ve dikey yara izleri yeterli olmayacaktır ve meme alt kıvrımında bir yara izi olacaktır, bu tür yaralara Ters T denir.

Yara izlerinin kaybolması ne kadar sürer?

Akılda tutulması gereken her ameliyat iz bırakır. Meme askılama ameliyatı olanlar dahil tüm yara izleri bir ila iki yıl içinde yumuşar ve solar. Yara izi bireysel olarak değişebilir. Meme askılamanın izleri genellikle sütyen ve mayolarla gizlenebilir.

Operasyon ve Operasyonun Erken Dönemi

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve 2 ila 4 saat sürer. Uygun hastalarda, sarkma sadece bir meme implantı yerleştirilerek ortadan kaldırılabilir. Bu durumda, izler sadece meme altı kıvrımında olacaktır. Hastanede sadece bir gece kalmanızı istiyorum. Olası kan birikmesini önlemek için cerrahi bölgeye direnler yerleştirilebilir.
Ameliyattan sonra süreç genellikle rahattır. Ağrı genellikle bir problem değildir. Ameliyatın sonunda elastik bandaj ve pansuman ile sütyen benzeri bir pansuman uyguluyorum. 2 gün sonra pansumanı açar ve yarayı kontrol ederim. 5-7. Günlerde genellikle memelerin üzerindeki bandajları açarım ve sizin için tedarik edeceğimiz destekleyici bir sütyen giymenizi istiyorum. Eriyebilen dikişler kullanılmazsa, dikişler 10 gün sonra alınacaktır. 6 hafta boyunca destekleyici sütyeni giymenizi ve 3. haftanın başında hemşire tarafından talimat verildiği şekilde masaj yapmaya başlamanızı istiyorum. Erken dönemde ödem, meme ucunda uyuşma ve ciltte morluklar olabilir. Bunların hiçbiri kalıcı değildir, kısa sürede kaybolur. İki ay boyunca ağır sporlardan (fitness, koşu vb.) Uzak durmanızı istiyorum. Hastalarım genellikle ortalama 3-4 gün içinde günlük yaşamlarına dönerler.

Son söz…

Estetik meme askılama ameliyatı genellikle iyi ve kalıcı sonuçlar veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını iyileştiren ve onları hayata daha bağlı hale getiren bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanır, ancak kilo değişiklikleri, hamilelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkmalara neden olabilir.
 

Meme Dikleştirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Meme dikleştirme ne kadar sürer?
Yeniden şekillendirilmiş ve dikleştirilmiş meme uzun süre dayanır ancak kilo değişiklikleri, emzirme yeni sarkmalara neden olabilir.
Meme dikleştirmeye neler dahildir?
Mastopeksi olarak da bilinen meme dikleştirme, meme ucunu daha yüksek bir konuma getirmek, sarkmış meme dokusunu yeniden şekillendirmek ve fazla deriyi çıkarmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Meme dikleştirme, iyi ve kalıcı sonuçlar veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını iyileştiren, hayata daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.
Meme dikleştirme izleri nelerdir?
Göğüs dikleştirme ameliyatında kişiye özel duruma göre başlıca üç tip iz vardır. Periareolar, Lolipop ve Ters T. Detaylı bilgi için.
Meme dikleştirmeye değer mi?
Meme dikleştirme, memelerin mevcut sarkık görüntüsünü düzelteceği için kişinin psikolojik olarak daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Meme zaten kadın için çok şey ifade ediyor, şeklinin düzeltilmesi ve kaldırılması, kaybolmaya başlayan özgüvenini artıracaktır.
Meme dikleştirme güvenli mi?
Her ameliyatın komplikasyon riski vardır, Meme Dikleştirme yaptığım diğer işlemlerden daha risklidir diyemem.
Göğüs dikleştirme ne kadar acı vericidir?
Meme Dikleştirme ameliyatı hafif ağrılı ameliyatlar grubunda yer alır. Rutin günlük hayatınıza 3 ila 4 gün içinde dönebilirsiniz.
Göğüs dikleştirmenin maliyeti nedir?
Meme dikleştirme için birçok işlem yapılabildiğinden fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Daha bilgilendirici cevap almak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.