Uyluk Germe

Uyluk Germe, özellikle ciddi kilo kaybından sonra aşırı cilt ve yağ dokusunu çıkararak uylukların görünümünü iyileştirmek için yapılacak bir işlemdir..

Uyluk Germe

Uyluk görünümünü iyileştirmek için uyluk germe ameliyatı yapılır. Bu işlem ile iç veya dış uyluk sarkmaları azaltılabilir. Çok miktarda kilo vermiş hastalar tipik olarak bu tedaviye adaydır. Germe işlemi, yağ dokusunu sıkılaştırır. Kasıktan popo kıvrımına kadar oluşturulan bir kesi vardır. Sırasıyla uyluğun üst ve iç kısmına daha genç bir görünüm vermek için deri kaldırılır ve fazla yağ ve deri çıkarılır.

Uyluk Germe İşlemi

Uyluk germe operasyonu ile bacakların üst ve iç taraflarındaki deri ve yağ bolluğu alınır. Deri bolluğu çok az olan ince hastalarda, fazla deri çıkarılır ve gerdirilerek dikilir, kasık iç tarafında yatay bir iz bırakılır. Deri fazlalığı olan hastalarda sıklıkla liposuction yöntemi ile birlikte uygulanır. Çok fazla yağ varsa daha önce liposuction yapılabilir. Bu ameliyat liposuctiondan aylar sonra hala tavsiye ediliyorsa doktorlarımızla tekrar bir görüşme yapılabilir.

Uyluk Germe Sonrası İyileşme

Ameliyattan sonra yoğun ağrı nadirdir, ancak hafif bir rahatsızlığınız olabilir. Hastanede bir gece hastanın iyileşmesi için yeterlidir. Bazıları ameliyattan birkaç gün sonra banyo yapabilir, bazıları ise yavaş yavaş daha özgürce yürümeye başlayabilir. Bacak iç yüzünde uyluk germe işleminden sonra bir miktar morluk ve şişlik görülebilir. Birkaç hafta sonra, tamamen gitmiş olmalıdır. Ameliyattan yaklaşık iki hafta sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Uyluk Germe Nedir?

Uyluk Germe, özellikle ciddi kilo kaybından sonra aşırı cilt ve yağ dokusunu çıkararak uylukların görünümünü iyileştirmek için yapılacak bir işlemdir. Bu operasyonun odaklandığı ana alan uylukların iç tarafıdır, ancak ön ve arka kısmına da faydası olacaktır.

Kimler için uygundur?

Özellikle uyluk bölgesinde önemli miktarda kilo kaybından sonra cilt ve yağ dokusu sarkan kişiler iyi birer aday olacaktır. Ancak operasyona karar vermek için en az 3 ay sabit bir ağırlıkta olmak önemlidir. Uyluk Germe, tek başına yapılabilen bir işlemdir. Ama özellikle vücut şekillendirme ameliyatlarında diğer işlemlere eklenebilir.

Uyluk Germede Yara İzi Nerede Olacak?

İz kasıkta olacak, daha sonra uyluğun iç kısmından iç dize doğru dikey olarak uzanır. Her estetik işleminde olduğu gibi, yara iyileşme sürecinin ilk döneminde cilt seviyesinden daha yüksektedir. Zamanla ciltle bir olacak ve solmaya başlayacaktır.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Operasyon epidural veya genel anestezi altında yapılabilir ve 2-3 saat sürer. Hastanede bir gece kalmak gereklidir. Her ne kadar uyluk liposuctionı tek başına yapılabilse de, bazen uyluğun kalan kısımlarını pürüzsüz hale getirmek için Uyluk germe de eklenebilir.
Cerrahi bölgede olası kan birikmesini önlemek için direnler yerleştirilir ve 1.veya 2. günde çıkarılır.
Ameliyat sonunda uyluklara baskı yapan bir korse giydirilecek ve liposuctiona bağlı olarak 4-6 hafta boyunca sizde kalacaktır.
Alınacak dikiş olmayacaktır. Yara izlerinin solmaya başlaması için en az 6-9 ay gerekmektedir. 6 hafta boyunca egzersiz ve ağır kaldırma işlemlerinden kaçınmanız gerekir.