Meme Protez Değişimi

Meme protez revizyon cerrahisi, kişinin mevcut meme protezlerini yeni implantlarla değiştirmek ve ayrıca meme şeklinde istenebilecek değişiklikler yapmaktır.

Meme Protez Revizyonu

İmplant revizyonu, mevcut meme protezlerinin yenileriyle değiştirilmesidir. Meme protez revizyon ameliyatı, görünümlerini değiştirmek veya iyileştirmek için protez malzemelerinin yükseltilmesi ile  yapılabilir. Göğüs implantlarının zamanla şekil veya boyut değiştirmesi mümkündür, bu da onları çevreleyen göğüs dokusunda daha az kabul edilebilir bir görünüm veya his ile sonuçlanır. Birçok kadın meme protezlerini 5 ila 10 yıl sonra değiştirmeyi tercih eder.
Birçok kişi, meme implantı revizyonunun hem tıbbi hem de estetik olmak üzere çeşitli nedenlerle gerekli olabileceğinin farkında değildir. Hastalarımızın taleplerini kapsamlı bir şekilde değerlendirmemizin bir sonucu olarak, mümkün olan en iyi kozmetik sonuçları sunabiliyoruz. Ana hedefimiz, hastalara güvenli ve keyifli bir deneyim sunmak ve her hasta için mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek.

Meme Protez Revizyonunun Güvenliği

Bu geleneksel bir teknik değildir ve hastanın ihtiyaç ve isteklerine göre uyarlanmalıdır. Sonuç olarak bu işlemin, her türlü meme cerrahisine hakim, hastanın amaç ve isteklerini dinleyen, ameliyat sırasında tüm endişeleri özel olarak ele alacak bir cerrahi plan oluşturan kurul onaylı bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
Uzmanlarımız, durumunuzu daha iyi anlamak için sizinle birlikte meme protez revizyon ameliyatı olmaya sevk eden endişelerinizi inceleyeceklerdir. Bu, sahip olabileceğiniz herhangi bir cerrahi sorun hakkında soru sormayı içerir. Memelerinizin görüntüsü ile ilgili belirli bir endişeniz veya isteğiniz varsa, onlara söyleyebilirsiniz. Bu bilgiler, sizin için bir meme implantı revizyon planı geliştirirken doktorunuz tarafından dikkate alınacaktır.

Meme implantı revizyon cerrahisi nedir?

 
Meme protez revizyon cerrahisi, kişinin mevcut meme protezlerini yeni implantlarla değiştirmek ve ayrıca meme şeklinde istenebilecek değişiklikler yapmaktır. Bu ameliyat bazen estetik bir istek üzerine yapılabilir, bazen de meme büyütme komplikasyonunu tedavi etmek için yapılabilir.

Bu Cerrahinin Nedenleri Nelerdir?

Bu ameliyatın nedenleri aşağıdaki gibi sınıflandırılmıştır:

– Estetik Değişiklik isteği
– Hacim ve şekil değişiklikleri
– Silikon implantın salin implant formuna değiştirilmesi
– Zorlayıcı nedenler
– Kapsül kontraktürü nedeniyle ağrı veya meme şekli değişimi.
– İmplant rüptürü ile ilgili radyolojik bulgular

İlk implant ameliyatından sonra son zamanlarda gelişen bir meme sarkması varsa, elbette bunu revizyon cerrahisi ile düzeltmek mümkündür. Aynı zamanda, bu revizyon cerrahisi sırasında, talep üzerine, memelerin boyutunu azaltmak veya arttırmak mümkün olabilir.

Sebepleri sıralarken bir şeyden bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda tartışılan BIA-ALCL nedeniyle, halihazırda meme büyütme geçirmiş olan bazı hastalar tedirgin ve Endişelerini anlıyorum. Doktorunuz bir takım bulguları tespit etmedikçe bu endişe nedeniyle revizyon veya çıkarma gerekli değildir. Doktorunuzla görüşmeniz gerektiğini şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu Ameliyatta Yeni Bir İz Olacak mı?

Sadece implantları değiştiriyorsa, aynı kesi izinden yapılma olasılığı yüksektir. İmplantı değiştirirken meme germe yapılmasına karar verilirse, yeni yara izlerine sahip olacağınızdan şüphe yoktur.

Ameliyat Sonrası Dönem

Operasyon genel anestezi altında yapılır ve yapılması planlanan şeye bağlı olarak 2 ila 5 saat sürer. Biriken fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için cildin altına geçici olarak diren yerleştirilebilir.

Hastalarımın rutin günlük yaşamlarına dönmelerinin ortalama süresi 3 ila 5 gün arasında değişmektedir. Yapılacak ameliyatlara göre pansumanlar farklı olacaktır. Ağrı genellikle hafiftir. Ödem ve morluklar geçicidir.

Nihai sonucu ne zaman göreceğim?

Meme implantı revizyon ameliyatının nihai sonuçları başlangıçta şişlik nedeniyle belirsiz olacaktır. Şişliğin tamamen kaybolması ve göğüslerin daha yumuşak hissetmesi 6 ila 12 hafta sürecektir. Memelerin tamamen normal hissetmesi 6-12 ayı bulabilir.
İyileşme süresi herkes için farklıdır ve bazen memelerin yumuşaması, normal hissin geri gelmesi, yara izlerinin kaybolması ve hastanın implant hissine alışması daha uzun sürebilir.

Meme İmplantı Revizyonu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 
Meme büyütme ameliyatından ne kadar sonra revizyon yaptırabilirim?
Bu tür Meme İmplant Revizyon ameliyatlarının iyi planlanması ve zamanlanması gerekir. Revizyon ile ilk operasyon arasında en az 6 ay olmalıdır.
Meme implantı revizyonu ağrılı mıdır?
Meme protezi revizyon ameliyatı geçiren hastalar ilk ameliyattaki gibi aynı rahatsızlık ve ağrı ile karşı karşıya kalacaktır.
Meme implantları yeniden konumlandırılabilir mi?
İmplant malpozisyonu çok sık olmamakla birlikte olduğu zaman can sıkıcı bir durumdur. Mevcut implant kullanılarak sadece yeniden konumlandırma yapılabilir. Bu sayede implant yanlış pozisyonundan kaynaklanan şekil bozukluğu düzeltilir.
Meme implantı çıkarıldıktan sonra dikleştirmeye ihtiyacım olacak mı?
Memede var olan implantın çıkarılması memede küçük ve hafif sarkık bir görünüm oluşturacaktır. Bu azalma ve sarkma derecesi tamamen çıkarılan implantın boyutuna bağlıdır. Daha büyük implant, daha fazla sarkma yapar. Daha büyük implantlara veya daha az cilt elastikiyetine sahip kadınlar, çıkarıldıktan sonra Meme Dikleştirmeye daha fazla ihtiyaç duyarlar.
Meme implantları çıkarılabilir ve değiştirilemez mi?
Bir kadın meme implantlarını değiştirmemeyi seçerse, gevşek ve sarkık memeleri düzeltmek için meme dikleştirme gerekebilir.
İmplant çıkarıldıktan sonra iyileşme ne kadar sürer?
Meme protezinin çıkarılmasından sonraki iyileşme süresi, eğer implant çıkarılarak veya çıkarılmadan tekrar yerleştirilmişse, genellikle ilk meme ameliyatına benzerdir, ayrıca bkz. meme büyütme iyileşmesi (Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem) veya meme dikleştirerek implant koruma (Ameliyat ve Erken Dönem) Ancak implant çıkarılmışsa ve herhangi bir işlem yapılmamışsa iyileşme süresi çok daha hızlı olacaktır.
Silikon implantımın yırtıldığını nasıl anlarım?
Yeni gelişen şekil bozukluğu, zamanla artan ağrı ve şişlik, sertlik ve kızarıklık silikon implant yırtılmasının belirtileri olabilir. Bu ve benzeri belirtiler yaşıyorsanız vakit kaybetmeden plastik cerrahınızla iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu sorunlarla bizim ilgilenmemizi istiyorsanız bizimle iletişime geçin.
Kapsül kontraktürü nasıl düzelir?
Günümüzde ağızdan alınan bazı ilaçlar denense de kesin tedavisi cerrahi olarak kabul edilmiştir. Genel olarak kabul edilen cerrahi yöntem, etkilenen memedeki kapsülün tamamını implantların kendisi ile çıkarmaktır. Yeni bir implant (çıkardığım implantı asla yerleştirmem) yapılacaksa, yerleşimin değiştirilmesi düşünülebilir.
Kapsül kontraktürü olup olmadığını ne zaman anlarım? Kapsüler kasılma sorunu, büyütme ameliyatınızdan birkaç ay sonra veya yıllar sonra ortaya çıkabilir.
Göğüs implantlarınızı yeniden yaptırmanın maliyeti nedir?
Meme İmplantı Revizyon ameliyatının fiyatlandırması eklenebilecek işlemlere göre fiyatlandırılacaktır. İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle Meme İmplant Revizyon fiyatları ile ilgili web sitemizde bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak fiyat ve prosedür hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.