Meme Büyütme ve Dikleştirme

Memenin küçük olması ve sarkması durumunda, askılama ve büyütmenin birlikte yapıldığı işlemlerle en tatmin edici sonucu elde ederiz.

Silikon İmplant ile Meme Dikleştirme

Dünyanın her yerindeki birçok kadın, görünüşlerini iyileştirmek için implantla meme dikleştirmeyi tercih ediyor. Kişinin göğüslerinin boyutunu ve şeklini büyütmek için salin veya silikon implantlar kullanılır. Meme implantı olan kadınlar kendilerini daha çekici ve kendinden emin hissederler.

İmplant ile Meme Dikleştirmenin Dört Yolu

Meme implantı yerleştirme dört farklı yöntemle yapılabilir. Göğüs altı kıvrımı; İmplantla meme dikleştirme isteyen birçok kadın, memelerinin şekli ve boyutu konusunda çok hassastır. Bu olumsuz duygular, basit bir operasyonla hızla tedavi edilebilir. Gençliğinize geri dönebilir ve sosyal hayatınızın keyfini tekrar çıkarabilirsiniz. İmplant yerleştirmeyi daha kolay ve hassas hale getirdiği için birçok estetik cerrah memenin altındaki doğal kıvrımda kesi yapmayı tercih eder.
Kol altında; Göğüslerinde iz kalmasını istemeyen hastalar için bu teknik en çok tercih edilen yöntemdir.
Areola bölgesi; Meme başı etrafındaki karanlık bölgede meme ucunu ortaya çıkarmak için bir kesi yapılır. Çoğu zaman, bir meme dikleştirme işlemi gerçekleştirilmiyorsa, cerrah basitçe areolanın alt kısmı etrafında bir kesi yapacaktır.
Göbek deliğinden; Göbek deliğinde kesiler oluşturularak katlanmış ve yuvarlanmış implantlar orada yapılan kesiler aracılığıyla göğüs içine yerleştirilir.

İmplant İle Meme Dikleştirmenin Komplikasyonları

Meme estetiği ameliyatı izleri en sık sorulan sorulardan biridir. Tercihlerinizin kesi bölgesi üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bu nedenle, kesi türlerini ve özelliklerini anlamak önemlidir. Ayrıca implant işlemi ile meme dikleştirme işleminizden sonra cildinizde biraz gergin hissedebilirsiniz. Ancak bu his ve şişlik birkaç ay içerisinde azalarak protezler tamamen yerine oturacaktır.
İyileşme sonrası göğüsler daha dolgun ve canlı olacaktır. Ancak bunlar geçici yan etkilerdir. Ünlü cerrahlarımız ile yapılan meme dikleştirme ameliyatları sayesinde en az yan etki ile mümkün olan en iyi tedaviye sahip olacaksınız. Diğer Avrupa klinikleriyle karşılaştırıldığında, kliniğimiz kalite ve sağlık bakımı açısından üstün olmasa da karşılaştırılabilir durumdadır.

Meme Büyütme Esnasında Askılama de Gerekli Mi?

Meme büyütme ve askılama işleminin her zaman gerekli olduğunu söylemek büyük bir hata olur. Bazı durumlarda, meme küçük olduğunda, sadece meme büyütme prosedürü tatmin edici bir sonuç vermeyebilir. Memenin küçük olması ve sarkması durumunda, askılama ve büyütmenin birlikte yapıldığı işlemlerle en tatmin edici sonucu elde ederiz. Burada meme kaldırma ve meme büyütme hakkında yazmayacağım. Çünkü bunlar hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.

Meme Büyütme ile Birlikte Meme Dikleştirme Yapmak Doğru mu?

Aslında, her iki cerrahi tedavi de zıt hedeflere sahip prosedürlerdir. Meme germe prosedürü sırasında fazla cilt çıkarılırken, meme büyütme de meme cildinin gerilmesi söz konusudur. Bu nedenle, sonuçları açısından birbirine zıt iki prosedür gerçekleştirmek için ciddi bir deneyim gerekmektedir. Kuşkusuz, istenen sonuç deneyimli ellerde elde edilecektir.

Meme büyütme ve askılama için bu iki süreci birleştirmek güvenli midir?

Her şeyden önce, bu iki operasyonun (Meme büyütme ve askılama) birbiri arasına üç ay eklenerek ayrı oturumlarda yapılabileceği bilinmelidir. Aslında, bazen bu iki işlemi ayırmam gerekir. Ancak prosedürü bir seansta gerçekleştirmek, bir kez hastanede kalmak ve bir kez iyileşme aşamasında olmak isteniyorsa; Tabii ki, uygun bir hastaysanız, prosedürler aynı seansta yapılabilir. Normal meme büyütme ve meme askılama operasyonlarından biraz daha risklidir, ancak uygun değerlendirme ve planlama ile riskin azaltılabileceğini tekrar vurgulamak isterim.

Küçük mememin de sarkıp sarkmadığını nasıl anlarım?

Tüm plastik cerrahilerde meme sarkması sınıflandırması kullanılır. Buna göre, meme sarkması üçe ayrılır: (pitoz derecesi)
• Küçük veya birinci derece pitoz
• Orta veya ikinci derece pitoz
• Şiddetli veya üçüncü derece pitoz

Hastanın yeri bu ölçekte doğru belirlenirse, yapılacak prosedürün algoritması çok daha belirlenebilir. Anlayacağınız gibi, hasta arzusu – doğru tanı – doğru planlama, en tatmin edici sonuç üçgeninin kenarlarını oluşturur.

Meme büyütme ve askılama birlikte yapıldığında yara daha fazla olur mu?

Bu iki işlemi birlikte yapmak ve sadece meme büyütmeyi birlikte yapmak arasında pek bir fark yoktur. Böylece finalde, doktorunuzun durumunuza göre tercih edeceği yönteme göre periareolar, lolipop veya ters T şeklinde yara izlerine sahip olacaksınız. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Operasyon, yapılacak tekniğe bağlı olarak 3-5 saat sürer. Hastaneye yatış hakkında, genellikle bir gece dememe rağmen, bazı durumlarda iki gece gerekebilir. Hemen hemen her operasyonda kullandığımız direnler de cerrahi bölgeye yerleştirilir. Ortalama 2-3 gün sonra çıkarılırlar. Bu ameliyatı nasıl yaptığımı sizinle paylaşmak istiyorum: Deneme implantını küçük bir insizyondan geçiriyorum ve ardından askılama cerrahisine başlamadan önce hastayı ameliyat masasında oturma pozisyonunda değerlendiriyorum. Meme yeterince büyük olduğunda, planlanan yeni meme başı ve areola pozisyonunun, odanızdaki ameliyattan önce yaptığım çizimlere uyduğunu onaylıyorum. Bu manevra bana gerçekten onay veriyor, hatta bazen planı değiştirmem gerektiğini gösteriyor. Unutulmamalıdır ki amaç, hastayı ve beni daha mutlu edecek sonuca ulaşmaktır.

Ameliyattan sonra orta derecede ağrı olacaktır. Ancak doğru ve uygun ağrı yönetimi ile rahatınız en üst düzeye çıkarılır. Ameliyatın sonunda, memelerinize biraz baskı uygulayabilen elastik bandajlı bir pansuman yapıyorum. Meme ucu ve areolada dolaşım problemi olmadığı görüldüğünde, tarafımızdan sağlanan destekleyici sütyen giydirilecektir. Bu genellikle 5-7. Günde olur. Neredeyse her zaman eriyebilen dikişler kullanıyorum, bu yüzden dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır.

Ameliyattan sonra yapmamanız gereken her şey meme askılama ve meme büyütmede ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Meme Büyütme ve Dikleştirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Meme dikleştirme ve büyütme nedir?

Meme büyütme ile kombine edilen meme dikleştirme, kadınların daha dolgun, daha yuvarlak ve daha genç görünen göğüslere ulaşmasına yardımcı olan bir işlemdir. Meme dikleştirme ile yeterli dolgunluk ve büyüklük sağlanamıyorsa tek çözüm memeye implant yerleştirilmesi olacaktır. Burada meme dikleştirme ve büyütmenin silikon implant ile kombinasyonuna Meme Dikleştirme & Büyütme denir.
 

Meme dikleştirme ve büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Yapılacak tekniğe bağlı olarak 3 ila 5 saat sürer.
 

Aynı anda hem meme dikleştirme hem de büyütme yapabilir misiniz?

Evet, her iki cerrahi işlemi de aynı seansta yapmak mümkündür. Daha fazla bilgi için…
 

Meme dikleştirme ve büyütme sonrası neler yapabilirsiniz?

Ben bu ameliyatta çözülebilir dikiş kullanmayı tercih ettiğim için alınacak dikiş olmayacak. 3-4 gün içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ağır sporlardan (fitness, koşu vb.) 2 ay uzak durmanızı istiyorum.
 

İmplantlarımla dikleştirmeye ihtiyacım var mı?

Bu soru ya Meme Dikleştirme & Büyütme sayfasında detaylı olarak açıklanan bölümde kendinizi kontrol ederek ya da plastik cerrahınızla yapacağınız muayene sırasında cevaplanabilir.
 

Meme büyütme ve dikleştirme sonrasında neler bekleyebilirim?

Ameliyat sonrası orta derecede (4-6/10) ağrı olacaktır. Uygun ağrı yönetimi ile konforunuz en üst düzeye çıkarılacaktır. Göğüslerinize biraz baskı uygulayabilecek elastik bir bandaj pansuman yapılacaktır. 5. – 7. günlerde tarafımızca sağlanan destekleyici bir sutyen giymeye yönlendirileceksiniz.
 

Dikleştirme ile meme büyütme ne kadar?

Meme dikleştirme ve büyütme ameliyatının fiyatlandırması tüm hastalarımıza aynı ücret ile uygulanmaktadır. İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle meme büyütme fiyatları ile ilgili web sitemizde bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak fiyat ve prosedür hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.