Kaş Kaldırma

Kaşlarınızı alın boyunca kaldırdığınızda daha belirgin hale gelen ve yatay olarak büyüyen kırışıklık çizgilerini azaltır, üst göz kapaklarındaki mevcut sarkmış cilt (kapşonlu göz) bir dereceye kadar kaybolur.

Kaş kaldırma

Kaçınılmaz olarak, birçok kişi yaşlanmanın sonuçlarını yaşayacak ve kaş kaldırma için randevu alacaktır. Yaşlandıkça cilt esnekliğini kaybeder. Başta yüz olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde kırışıklık ve sarkma belirtileri görülür. Yaşlandıkça kaşlarımız ve alınlarımız sarkmaya başlar. Kaşlar ve üst göz kapakları gözlerin üzerine düştüğünde görmek zorlaşır. Bu prosedür, alın ve kaşın yanı sıra kaş ve göz bölgesinin görünümünü iyileştiren alın ve kaş yumuşak dokularını da kaldırır. Kaşlarınızda düşüklük, sarkıklık veya asimetri varsa, sorunu düzeltmek için kaş kaldırma işlemini düşünebilirsiniz.
 

Sadece Bir Kez Kaş Kaldırma Yeterli Mi?

Kaş kaldırma işleminden sonra bile yüz cildiniz tekrar sarkmaya başlayabilir. Genel bir kural olarak cerrahi kaş kaldırma operasyondan sonra her on yılda bir tekrarlanabilir. Tabii ki, bazı insanlar cerrahi olarak müdahalenin faydalarından diğer hastalardan daha uzun süre yararlanabilecektir. Tedavinizin ne kadar süreceği yaşınız ve cilt bakım alışkanlıklarınız gibi faktörlere bağlıdır.
 

Kaş Kaldırma Teknikleri

Kaş kaldırma ameliyatının en yaygın ve popüler tekniklerinden biri, herhangi bir kesi oluşturmadan ve iz bırakmadan tedaviyi gerçekleştirmek için endoskop adı verilen küçük, ince kameraların kullanılmasıdır. Saç derisinin iç katmanlarında küçük kesiler yapılarak, endoskopik olarak kanama veya iz bırakmadan kaş kaldırma işlemi yapılabilir. Kaş askılama ve Ultherapy HIFU gibi başka yöntemler de bulunduğundan, kaş kaldırma işlemi bu yaklaşımla sınırlı değildir. Tüm tedavilerimiz en iyi kalitededir; güvenliğiniz ve konforunuz bizim önceliğimiz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne İçin Yapılır?

Kaş askılama ya da alın kaldırma olarak da bilinen bu işlem; Kaşlarınızı alın boyunca kaldırdığınızda daha belirgin hale gelen ve yatay olarak büyüyen kırışıklık çizgilerini azaltır, üst göz kapaklarındaki mevcut sarkmış cilt (kapşonlu göz) bir dereceye kadar kaybolur. Bu ameliyat kaşları uyanık ve genç bir konuma getirmeyi amaçlamaktadır.

Konvansiyonel ve Endoskopik Yöntemler arasındaki farklar nelerdir?

Geleneksel yöntemle kaş kaldırma (kaş askılama da denilir) acımasız bir ameliyattır. Daha sonra ödem (şişme), morarma ve uyuşma gibi şikayetleri yoğun bir şekilde yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda, yara büyük olduğu için saç dökülmesi riski daha yüksektir. Endoskopik yöntemde ödem, morarma ve uyuşma semptomlarının görülme olasılığı çok daha az olacaktır. Aynı zamanda, yara izleri küçük olacağından saç dökülmesi riski daha azdır. Bununla birlikte, her iki yöntemin de uygun olduğu hastaların olduğunu hatırlatmak gerekir. Başka bir deyişle, endoskopik yöntemle başarıya ulaşılamadığında, geleneksel yöntem uygulanmalıdır.

Kaş kaldırma

Kaş Kaldırma İle Aynı Anda Ne Tür Ameliyatlar Yapılabilir?
Kaş Kaldırma ile yapılabilecek diğer kozmetik işlemler Üst ve/veya alt göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti)Yüz germe, Alın gençleştirmeye yönelik cilt yenileme tedavileridir.

Alın Gençleştirmeyle ilgili ne dersiniz? Germe işlemi mi?

Son zamanlarda alın gençleştirme terimi kullanılmaya başlandı. Alın Gençleştirme hem alın bölgesinde oluşan kırışıklıkların yumuşatılmasını hem de kaşların yeniden konumlandırılmasını ifade eder. Bu, cilt dokusu kalitesini iyileştirmek için uygulanacak bazı işlemler ve germe işlemi ile sağlanabilir. Karbondioksit Lazer alın gençleştirme için en iyi işlemdir.

Kaş Kaldırma işleminin farklı yolları var mı?

Kaş kaldırma ameliyatı saç çizgisi boyunca koronal kesi (geleneksel yol) veya küçük kesi (endoskopik yol) yapılarak yapılabilir. Koronal kesi alın germe ameliyatı içindir. Ancak son zamanlarda özellikle uygun hastalarda endoskopik yaklaşım veya kayma tekniği tercih edilmektedir.

Kaydırarak Kaş Kaldırma Nedir?

Bu tip alın germe ameliyatı, cildi alttaki dokulardan ayırmayı amaçlar. Bu ayırma manevrası özel bir aletle yarım santimetrelik bir kesi ile gerçekleştirilir. Tüneller açarak ayrıştırma daha sonra tünellerin birleştirilmesiyle tamamen ayrılmış deri ile sonuçlanacaktır. Ayrılan cilt yukarı çekilir ve kaşlar planlanan yere konumlandırılır. Bu ameliyat aynı zamanda alın gençleştirmeye de yardımcı olur.

Ameliyat ve ameliyat sonrası erken dönem

Ameliyat için neredeyse her zaman genel anesteziyi tercih ederim. Yapılacak geleneksel veya endoskopik prosedüre bağlı olarak yaklaşık 2-4 saat sürer. Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalmanızı istiyorum. Olası ağrıyı erken bir aşamada ortadan kaldırmak ve ayrıca intravenöz antibiyotik tedavilerine başlamak için hastanede kalmanız önemlidir. Ertesi gün alnında şişlik olacak, bunu en aza indirgemek için bir tenis bandı ve buz uygulaması yapılacaktır. Tenis saç bandını ortalama 2 hafta kullanmanızı istiyorum. İkinci veya üçüncü günlerde göz çevresinde geçici olarak hafif morarmalar olacaktır.

Kaş Kaldırma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kaş kaldırma güvenli midir?
Bu ameliyat, genel anestezi altında yapılan diğer ameliyatlarla aynı riske sahiptir. Estetik ve plastik cerrahide yapılan birçok ameliyatta olduğu gibi kanama ve enfeksiyon gibi riskler de vardır.
Kaş kaldırmayı nasıl yapıyorlar?
Yukarıda resimlerle anlattım.
Kaş kaldırma ne kadar sürer?
Bu soruya sadece işlemin devamı olarak cevap vermek doğru olmaz. Çünkü en doğru cevap kişisel genetik farklılıkları içermelidir. Ancak bu farklılıklar göz önünde bulundurulmadan söylenecek olursa bu ameliyatın sonucu 4 ile 6 yıl arasında sürecektir.
Kaş kaldırma kaç yaşında olmalı?
Yaşlılara uygulanan bir işlem gibi görünse de yapısal olarak düşük konumlu kaşlara sahip genç hasta oranımız düşük değildir. Genç hastalar bu ameliyatla daha canlı bir görünüme kavuşurlar.
Bir kaş kaldırma düşük göz kapağını düzeltebilir mi?
Göz kapağı sarkması (kapalı göz kapağı) hafif ve orta derecede ise kaş kaldırma ameliyatı ile problem büyük ihtimalle çözülecektir. Ancak ciddi sarkma durumlarında estetik göz kapağı ameliyatı eklemek gerekebilir.
Kaş kaldırma ameliyatı fiyatı nedir?
Kaş kaldırma ameliyatı fiyatlandırması tüm hastalarımız için aynı ücret ile uygulanmaktadır. İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle kaş kaldırma fiyatları ile ilgili web sitemizde bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak kaş kaldırma ve maliyeti hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.