Popo Kaldırma (Germe)

Popo askılama (kaldırma), çoğunlukla aşırı kilo kaybından sonra kalçaların sarkmasını ve düz görünümünü ortadan kaldırmayı ve iyileştirmeyi amaçlayan bir uygulamadır.

Popo Kaldırma

Popo görüntüsünün vücuda uygun ve optimal boyutta sabitlenmesi için tasarlanmış bir işlemdir. Vücuda olumlu etkileri ve keyifli sonuçların bir sonucu olarak popo kaldırma tedavileri popüler estetik tedavilerdir.

Popo Kaldırma

Popo kaldırma işleminde yağ enjeksiyonu, implant kullanımı veya germe tekniklerinden biri kullanılır. Her şey hastanın sağlığına ve kalçanın mevcut yapısına bağlıdır; sağlığınız bizim için son derece önemlidir, bu nedenle tedavinize devam etmeden önce doktorlarımız sağlığınızı inceleyecektir. Gerektiğinde bu yaklaşımlar aynı anda ve aynı seansta kullanılabilir.
Ameliyatın süresi kullanılan prosedüre bağlıdır. Genelde 1 ile 1.5 saat arası sürebilir. Popo kaldırma ameliyatından sonraki ilk birkaç gün hafif bir rahatsızlığınız olabilir. Doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesiciler bu ağrı ve ağrılardan hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Popo Kaldırma Nedenleri

Popo kaldırma ameliyatı istemenin birçok nedeni vardır; Bunun nedeni, sıkı kalçaların daha çekici olması veya belki de sağlık nedenleriyle bunu istemeniz olabilir. Sıkı kalçalar, sağlıklı bir duruşun korunmasına yardımcı olur. Kalçalarınız çok büyükse dik durmak zor olabilir. Öte yandan, sağlam bir popo, kalçanızın gerilmesine ve dengede kalmasına yardımcı olabilir, bu da rahatsızlığı ve yaralanma riskini azaltır.
Daha önce de bahsedildiği gibi popo görünümünü değiştirmek için popo germe işlemi kullanılmaktadır. Sadece bir germe ameliyatı ile alt kısımların boyutunu büyütmenin bir yolu yoktur. Ancak popo büyütme ameliyatları ile birlikte popo dikleştirme de yapılabilir, amaç daha hacimli bir popoya ulaşmaktır.

Popo Askılama (Kaldırma) Nedir?

Popo askılama (kaldırma), çoğunlukla aşırı kilo kaybından sonra kalçaların sarkmasını ve düz görünümünü ortadan kaldırmayı ve iyileştirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Sarkmış ve aşırı cildi çıkardıktan sonra kalçalar daha yuvarlak ve sıkı bir görünüm kazanacaktır. Kalça kaldırma tek başına yapılabilse de, çoğunlukla vücut şekillendirme işleminin bir parçası olan alt vücut germe ile yapılır.

Kalçaların Kaldırılması ve Büyütülmesi Arasındaki Fark Nedir?

Büyütme şekli ve boyutu geliştirirken, kaldırma ise sarkmış görünümü iyileştirir. Bazı seçilmiş hastalarda her iki işlem de aynı seansta veya ayrı seanslarda yapılabilir.

Kalça Kaldırma İşlemi ile İzler Olacak Mı?

Fazla cildi çıkarmak için, iki kalçanın üst sınırında kesim yapılmalıdır, bu nedenle yara mayo altında gizlenecektir.

Operasyon ve Operasyondan Sonra ki Erken Dönem

Operasyon epidural veya genel anestezi altında yapılır. Kesi deseni yukarıdaki resimde gösterilen bir martı gibi olacaktır. Gerekirse, kan ve vücut sıvısını 1-2 gün boyunca toplamak için drenler cerrahi bölgeye yerleştirilecektir. Kesileri kapattıktan sonra yara üzerine yapışkan bantlar uygulanacak ve eriyebilen dikişler kullandığım için dikiş alımı yapılmayacaktır. Kalça kaldırmanın sonuçları ameliyattan hemen sonra ortaya çıkar. Bununla birlikte, dokuların son şeklini alması yaklaşık 3-6 ay sürer. Yara izinin olgunlaşması ve solması 1 yıl sürer. 2 hafta boyunca arkanıza yaslanıp uzanmanızı istemiyorum.