Hakkımda

Mart 2019 yılında Fethiye de kendi kliniğimi açtım.

Dr. Öğr. Üyesi Barış Yiğit

1979 yılında Antakya’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladım. 1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giriş yaptım. 2003 yılında Tıp Fakültesi’ni tamamladım. Fakültenin son yılında Lousiana State University Health Science Center’ da 6 ay boyunca ratlar üzerine Nörobilim çalışmaları yaptım.
2004 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi eğitimine başladım.Uzmanlık eğitimimi 2010 yılında tamamladım. Uzmanlık eğitimi sırasında 2006 yılında Avrupa Mikro Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen Mikrocerrahi kursunu birincilikle tamamladım. Mecburi hizmetime 2010 yılında Mardin Devlet Hastanesi’nde başladım. 2013 yılında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında Yrd.Doç. olarak öğretim üyeliğine, 2014 yılında ise aynı klinikte Anabilim Dalı Başkanlık görevine başladım. Düzce Üniversitesi bünyesinde Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin 22. Temel Mikrocerrahi kursuna başkanlık yaptım. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve International Society of Lymphology asil üyesi olarak görev yapmaktayım. 2004 – 2016 tarihleri arasında çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrelerde çeşitli görevlerde bulunmuş olup, aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası bilim dergilerinde bilimsel makalelerim yayınlandı.
2016 Aralık ayından 2018 Aralık ayına kadar Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptım.
Mart 2019 yılında Fethiye de kendi kliniğimi açtım.

BARIŞ YİĞİT EKİBİ

Koordinatör
Asistan
Hasta İlişkileri Temsilcisi
Hemşire
Sosyal medya Yöneticisi