Popo Büyütme

Kalça büyütme (Popo Büyütme) veya gluteal büyütme, popoların konturunu, boyutunu ve / veya şeklini daha belirgin hale getirme işlemidir. Bu bir silikon implant veya yağ enjeksiyonu ve hatta bazen bunların kombinasyonu ile yapılabilir.

Popo Büyütme

Popo estetiği tedavileri vücut estetiği ve şeklinin en önemli operasyonlarından biridir. Kalçaları belirgin olmayan ve ince bacakları olan bir vücut tipine sahipsen popo büyütme ameliyatına ihtiyacın olabilir. Popo kozmetikleri için yaygın olarak önerilen birkaç teknik vardır. Kalça duruma bağlı olarak çeşitli şekillerde büyütülebilir. Genellikle bu tedavi için implantlara gerek yoktur. İmplant kullanmadan, kalça boyunu ve konturunu yeniden hacimlendirmek için yağ enjeksiyonları ve yağ transferi kullanır. Bunun için uygun yerlerden ekstra yağ emilir ve popoya enjekte edilir.
 

Popo Büyütme Nedenleri

Genetik, bir kişinin fiziksel boyutunu ve şeklini belirlemede önemli bir role sahiptir. Dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz kombinasyonu, sağlıklı bir vücut ağırlığına ve yağsız kütleye yol açar. Bu unsurlar sayesinde sağlıklı bir yaşam tarzı mümkün olur, ancak bazı insanlar popo bölgesinin düz görünmesinden memnun olmayabilir ve bundan rahatsız olabilirler. Bu estetik cerrahlar tarafından yapılan popo estetiği operasyonuyla  alt vücut oranı eşitlenir, sorunlu bölgelerden yağlar alınır ve kalçalar uzun süreli hacim kazanır.
 

Popo Büyütme Nasıl Yapılır?

Kalçaya yağ enjeksiyonu çok daha doğal bir yaklaşım olduğu için giderek daha popüler hale geldi. Yağ dokusu bir yıl veya daha sonra kaybolabilir. Popo büyütme operasyonu sonrasında yağ ayrıldıysa tekrarlanabilir. Kalçalara yağ enjeksiyonu genel anestezi altında yapılır ve genellikle sadece birkaç saat sürer. İşlemden sonra yaklaşık iki hafta boyunca doktorlarımız tarafından verilen belirli bir program izlenmelidir.
 

Popo Büyütme Nedir?

Kalça büyütme (Popo Büyütme) veya gluteal büyütme, popoların konturunu, boyutunu ve / veya şeklini daha belirgin hale getirme işlemidir. Bu bir silikon implant veya yağ enjeksiyonu ve hatta bazen bunların kombinasyonu ile yapılabilir.
 

BBL (Brezilya Popo Kaldırma) Nedir?

Bu işlem yağ enjeksiyonu ile yapılırsa Brezilya Popo Kaldırma denir. Amaç aynıdır, büyütme ve yeniden şekillendirmedir.
 

Popo Büyütmenin Avantajları Nelerdir

Kalça daha yuvarlak ve belirgin bir görünüm kazanırken, vücut çizgileri de gelişecektir. Bu iki kazanımdan sonra özgüvenin artması kaçınılmazdır.

İyi Bir Aday mıyım?

Kalçalarınız:
  • vücudunuz için çok küçük,
  • çok düz,
  • kare şeklinde ise,
kalça büyütme için iyi bir adaysınız. Büyütme ile kalçanız yuvarlak ve kıvrımlı bir şekle sahip olacaktır.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Yukarıda bahsettiğim gibi kalça büyütme silikon implant veya bazen de yağ enjeksiyonuyla yapılabilir.
 

İmplant ile Popo Büyütme

İmplantın şekline ve hacmine hastanın isteğine göre karar verilir. Operasyon yaklaşık 1-2 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır.
Kalçanın her iki tarafı için kalçalar arasındaki oluğa yerleştirilen 4-5 cm’lik bir kesi olacaktır. İmplant, kas içindeki veya altındaki bu kesilerden yerleştirilecektir. Kesiler, eriyebilen dikişlerle kapatılacak, bu nedenle dikiş alma yapılmayacaktır. Yerleştirilen implantın etrafında kan birikmesini önlemek için, cerrahi bölgeye drenler konulur ve 1-2 gün sonra çıkarılır.
Sonuç ameliyattan hemen sonra görülebilir. Şişlikler 2-3 hafta içinde gidecek ve nihai sonuç elde edilecektir. Silikon implant hacminde değişiklik olmayacağından bu işlemin sonuçları kalıcıdır. 2 gün oturmanızı istemiyorum ama sonrasında izin verilir.
 

Yağ Enjeksiyonuyla Popo Büyütme / Brezilya Popo Kaldırma (BBL)

Operasyon genel anestezi altında yapılır ve enjekte edilecek yağ hacmine bağlı olarak yaklaşık 2-4 saat sürer. Ameliyattan önce sizinle görüşüp karar vereceğimiz bölgelerden Liposuction işlemi ile yağ toplanacaktır. Emilen sıvı, yağ hücrelerinin, kan ve sıvının bir karışımıdır, bu nedenle yağ hücrelerini diğerlerinden ayırmak için bir arıtma işlemi kullanılacaktır. Ayrıştırılmış yağ hücreleri, aynanın önünde dururken birlikte karar verdiğimiz bölgelere dikkatlice enjekte edilecektir. Yanlışlıkla kasın içine enjekte edilme riski çok yüksektir bu nedenle yağ hücrelerini, sadece cilt ile kas arasındaki bölgeye enjekte ederim.
BBL işleminde olduğu gibi, her yağ enjeksiyon prosedürünün en önemli noktası, yağ hücrelerinin ne kadarının hayatta kalabileceğidir. Bunu başarmak için yapılabilecek bazı eylemler vardır. Blogumda Yağ Enjeksiyonu ile ilgili her şeyi yazdım.
Yağ enjeksiyonuyla kalça büyümesinin sonuçları ameliyattan hemen sonra çok kolay bir şekilde gözlemlenebilir, ancak nihai sonuç 6 ay ile 1 yıl arasında elde edilecektir. Bu prosedürle, doğal görünümlü bir kalçanız olacak, ancak zamanla hacmi azalır. Ortalama yağ hücreleri yaklaşık% 70-80 sağ kalır. Kilo alırken veya kaybederken, transfer edilen yağ vücudunuzda bulunan yağ dokusu gibi büyüyebileceği veya azalabileceğinden sonuçlarınız değişebilir.
Yağ hücrelerinin hayatta kalma oranını artırmak için oturmanızı veya 3 hafta boyunca sırt üstü uzanmanızı istemiyorum. Liposuction yaptığım alanda bir korse olacak, ancak kalçalar basınçtan korunacaktır.
Bazen implant ile kalça büyütme de, popoların daha kıvrımlı ve yuvarlak belirginliği için, implant cerrahisine yağ enjeksiyonu da eklenmesi gerekir.