Türkiye’de plastik cerrahi neden ucuz?

Güzellik algısıyla mutlu olma ihtiyacı, estetik cerrahi müdahalelerin artmasına neden oldu. İnsanların plastik cerrahiye olan ilgisi gelir düzeylerinin artmasıyla birlikte arttı, bu da kişisel ihtiyaçları için daha fazla para harcayabilmelerine olanak tanıdı. Bazı uzmanlara göre, plastik cerrahi fiziksel bir tedaviden ziyade ruhsal bir terapidir çünkü kişinin özgüvenini geri kazandırır, yaşamlarından daha mutlu olmalarını sağlar ve daha rahat görünmelerini sağlar. Bu nedenle birçok kişi, hayallerindeki görünüme sahip olmanın yollarını arıyor ve bu arayışları, uygun maliyetleri ve kaliteli hizmetleri nedeniyle Türk kliniklerine yönlendiriyor.

Döviz kuru değeri nedeniyle Türk kliniklerinin düşük fiyatlarının şaşırtıcı gelmemesi mümkündür. Ancak, maaşlar dikkate alındığında, Türk hastanelerinde sağlık hizmetleri daha ucuzdur: Türk lirası normale dönse bile, bu cerrahiler Türkiye’de İngiltere’den daha ucuz olmaya devam ederdi. Türkiye’de plastik cerrahi neden ucuz? Peki, birçok neden var! Ancak en önemlisi, Türkiye’nin hammaddeye kolay erişiminin olmasıdır. Bunun üzerine, Türkiye’nin genel işçilik maliyetlerinin Avrupa’dan daha düşük olması da plastik ve estetik cerrahi Türkiye operasyonlarının çok daha uygun fiyatlı olmasını sağlar. Sonuç olarak, yetenekli cerrahlar, tıbbi personel ve en iyi ekipmanla Türkiye’de becerili kozmetik cerrahi operasyonlarının maliyeti çok daha makuldür.

Avrupa hastanelerine Türk doktorlarının ve hastanelerinin öncülüğünü takip etmek Avrupa hastanelerine yardımcı olabilir. Burun, karın ve meme problemlerini Avrupa ve Kuzey Amerika’daki muadillerinin bir kısmı maliyetin onda biri kadar tedavi ederler. İstatistiklere göre, tıbbi sonuçları Amerikan hastaneleriyle aynı veya daha iyidir. Bu Türk hastaneleri, sağlık hizmeti sunumunda diğer dünya çapındaki kuruluşların çabalarını aşmıştır. İşte plastik cerrahi Türkiye’de neden ucuzdur.
Plastik Cerrahi Nedenleri
Plastik cerrahi Türkiye operasyonları estetik ve fonksiyonel olarak görülmelidir. Görsel olarak, çekici bir vücuda sahip olmak bizi toplumda tam hissetmemizi ve sonuç olarak toplumsal ve psikolojik sağlık kavramıyla tamamen memnun olmamızı sağlar. Göğüsler, burunlar ve dudaklar işlevlerini yerine getirmediğinde insanlarda önemli acı ve endişe yaratır. Bu nedenle, kozmetik cerrahi bir kişinin kritik işlevlerini normal durumuna geri getirmek veya onları toplumsal ve zihinsel olarak iyi hissettirmek için önerilir. Göğüslerinizin boyutunu ve şeklini geliştirmek, doğum veya kilo kaybından sonra vücudunuzu geri kazanmak veya yaşlanmanın etkilerini dengelemek olsun, plastik cerrahi özgüveninizi ve hatta genel sağlığınızı artırabilir.
Kozmetik cerrahi Türkiye tedavileri görünümünüzü iyileştirebilir ve özsaygınızı artırabilir. Ancak, bu ameliyatı takip eden şekilde farklı davranılacağı anlamına gelmez. Ameliyat olmaya karar vermeden önce, neden ameliyat olmak istediğinizi ve bundan ne elde etmek istediğinizi düşünün. Bunun üzerine iyice düşünün ve cerrahınızla tartışın. Dış görünüşte güzellik ve iyileşme isteyen hastalar, kozmetik cerrahi için en uygun adaylardır. Gençlerin fiziksel ve psikolojik sağlıklarını incelemek, ameliyat olma kararının aileleri tarafından değil, kendi istekleriyle verilen bir karar olmasını sağlamak önemlidir.

Plastik Cerrahiye Hazırlık
Farklı plastik cerrahi Türkiye tedavilerini seçebilirsiniz; göğüs implantı, burun estetiği veya karın germe isteyebilirsiniz. Bunlar karmaşık süreçlere sahip farklı ameliyatlar olsa da, ameliyata hazırlanma sürecinde benzer bir süreci paylaşırlar.
Kontrol; Ameliyat öncesinde, doktorunuzun talimatlarını dikkatlice izlemeniz gerekir. İlk olarak, prosedür öncesi sağlık taramasından geçecek ve gerekli cerrahi ile ilgili testleri yapacaksınız. Tarama sırasında, herhangi bir sorununuz olduğundan emin olmalısınız. Kendinizi rahatsız hissediyorsanız ve/veya hasta iseniz veya önceki nesillerde yüksek tansiyon, kalp krizi veya kanser gibi genetik bir problem varsa, bunları detaylı bir şekilde anlatmanız gerekebilir. Plastik cerrahi geçmişinizi de paylaşmalısınız; daha önce burun veya meme ameliyatı geçirdiyseniz, doktorunuza bunu bildirin.

Soğuk ve Benzeri Hastalıklar; Üst solunum yolu virüsleri anestezi sırasında sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, hasta tamamen iyileşene kadar ameliyatı ertelemesi gerekebilir. Benzer şekilde, daha önce Covid19 geçirdiyseniz, bunu doktorunuzla konuşun. Düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız, bunu da kendiniz hakkında paylaşmanız gereken bir şeydir.
İlaç; Apixaban, Dabigatran Edoxaban ve aspirin gibi ilaçları almayın ve kozmetik prosedürden önce kullanmayın; nedeni bunların kan inceltici olması ve ameliyatınız için komplikasyonlara neden olabilecek olmalarıdır. Bu tür ilaçların kullanımını prosedürden iki hafta önce durdurmalısınız.
Alkol Tüketimi ve Sigara İçme; Sigara içiyorsanız, prosedürden önce tütün ürünlerini bırakmalısınız. Sigara içmek, ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırır. Olaydan bir hafta önce alkol tüketmekten kaçınmalısınız. Alkol, vücudun dayanıklılığını azaltır ve anestezi sırasında komplikasyonlara neden olabilir.
Son Detaylar; Ameliyat sırasında vücudunuzda makyaj veya aksesuar bulundurmamanız gerekir. Prosedür sırasında, mide boş olmalıdır. Benzer şekilde, prosedürden en az 6 saat önce oruç tutmalısınız. Ameliyat öncesinde, sıcak bir duş alın. Ayrıca, uzun saçınız varsa ameliyat öncesi saçınız toplanmalı veya örülmelidir.

En Popüler Ameliyatlar
Günümüzde estetikle tamamen farklı bir görünüme sahip olmak mümkündür. Yılda gerçekleştirilen plastik cerrahi operasyonlarının sayısı her geçen yıl biraz daha artmaktadır. Daha fazla genç, plastik cerrahi olmayı tercih etmektedir. İşte dünyanın dört bir yanındaki en popüler plastik cerrahi Türkiye operasyonlarından bazıları.
Göğüs Büyütme Ameliyatı; Göğüs boyutu bir kadının genel görünümünde önemli bir unsurdur. Birçok yapısal nedenle, göğüsler küçük olabilir. Birisi diğerinden daha küçük olduğunda asimetri meydana gelir. Bu genetik olabilir veya hiç olmayabilir. Şu anda, her iki meme hacmini artırmak veya eşitlemek için silikon implantlar en etkili tekniktir.
Burun Estetiği; Burun kusurlarını düzeltmek ve burun görünümünü iyileştirmek için yapılan bir prosedürdür. Bu prosedür, yüz özelliklerinize en iyi burun şeklini sağlar. Bu ameliyatı sadece uzman bir cerrah yapmalıdır. Burun üzerinde birçok hastalık anomalilere neden olabilir. Doktorunuz bu anormallikleri düzeltmek için rinoplasti kullanabilir.
Karın Germe; Karın bölgesindeki gevşekliği özellikle doğum ve aşırı kilo kaybı sonrasında artar. Doğumdan sonra karın derisinde gevşeme, çatlaklar ve ödem olabilir. Gebelik dışında kilo kaybettiğinizde, karın çevresindeki deri gevşer ve sarkar. Bu zamanla kadınlar için rahatsız edici olabilir. Sonuç olarak, çoğu kadın bu sorunları düzeltmek için Türkiye’de karın plastik cerrahisi seçer.

Göğüs Kaldırma; Kadınların yaşadığı en hoş olmayan estetik endişelerden biri meme sarkmasıdır. Meme yapısı, doğum yapma ve yaşlanma gibi birçok faktörden dolayı gençlik görünümünü kaybedebilir. Bu estetik endişe, kadınların görünümleri konusunda endişeli olmalarına neden olur. Bu nedenle, meme kaldırma ameliyatı sonuç olarak oldukça popüler hale gelmiştir.