Vücut Germe

Pantolon germe (Pantolon giydirme ya da 360 Derece Alt Vücut Germe olarak da adlandırılan) bu ameliyat , karın, uyluk ve kalçalarda ciddi sarkmaların yanı sıra sarkık cildin altındaki gevşemiş destek dokusunu iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat genellikle büyük kilo kaybı olan hastalar için yapılır.

Alt Vücut Germe

Kliniğimizde yapılabilen en popüler vücut şekillendirme işlemlerinden biri de alt vücut germe ameliyatlarıdır. Çeşitli nedenlerle fazla kilo veren kişilerin vücudundaki sarkma ve gevşeme sorunları bu işlemle giderilebilir. Belt lipektomi ameliyatı karın ön ve arka bölgelerindeki fazla yağ ve deriyi alır. Vücut inceltme işlemi yerine vücut şekillendirme işlemi yapılır.

Alt Vücut Germe Nedir?

Alt vücut germe ameliyatı ile orta ve alt karın, dış uyluk ve kalça gibi bölgelerden fazla yağ ve gevşek deri alınır. Daha sonra karın kasları güçlendirilir ve vücudun gevşek olan diğer bölümleri sıkılaştırılır. Diğer plastik prosedürlerle birleştiğinde bu tedavi büyük bir başarıdır. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Bu operasyon uyluk, dış, orta ve alt karın bölgesinde geniş bir alanı kapsar.

Alt Vücut Germe İşlemine Uygunluk

Ameliyata geçilmeden önce kişinin sağlık durumunun iyi olup olmadığı belirlenmelidir. Kan testleri doktorlarımız tarafından yapılır ve mini bir sağlık kontrolü yaptırırsınız. Bir ay boyunca sigara içilmemesi tavsiye edilir. Alt vücut germe gibi bir operasyon büyük özen gerektirir. Ağırlığı sabit olmayan kişilerde doku kaybı olur, bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Tıbbi araştırmalar, sağlıksız yaşam tarzlarının ve davranışların kan dolaşımı ve doku kan akışı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu ve bunun doku kan akışında bir azalmaya neden olduğunu göstermiştir.
Personelimiz bu operasyonlar için sizi uygun görürse hemen tedavinize başlayabilirsiniz. Cerrahlarımız dünyanın en iyileri arasında sayılıyor ve bununla gurur duyuyoruz. Dünyanın her yerinden hastalar uzmanlarımıza geliyor. Her yıl daha fazla kişi sağlık ihtiyaçları için bizi tercih ediyor.

Vücut Germe Nedir?

Pantolon germe (Pantolon giydirme ya da 360 Derece Alt Vücut Germe olarak da adlandırılan) bu ameliyat , karın, uyluk ve kalçalarda ciddi sarkmaların yanı sıra sarkık cildin altındaki gevşemiş destek dokusunu iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat genellikle büyük kilo kaybı olan hastalar için yapılır.

Pantolon Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?

Kilo verme ameliyatı ile önemli miktarda kilo vermiş olan kişiler, belirli bir süre (en az 6 ay) içinde sabit kilolarını korumalıdır. Bu nedenle, bu işlem, kilolarını sabit olarak koruyabilen insanlardan aşırı cilt ve / veya yağ dokusunun çıkarıldığı durumlarda daha tatmin edici olacaktır.

Pantolon Germenin Karın Germeden farkı nedir?

Karın germe, karın bölgesini ve beli iyileştirmeyi hedeflerken, vücut kaldırma da yanları ve sırtı hedefler. Vücut kaldırma aslında pantolonları yukarı doğru çekmek gibi bir etki yaratır. Bu etki hem ön hem de arkada görülecektir.
 

Yara izleri nereye yerleştirilecek?

Kasık bölgesinde bulunan ve her iki kalça kemiğine kadar uzanan klasik karın germe izine ek olarak, yan ve kalça oluğuna kadar uzanan bir iz vardır. 360 Derece Alt Vücut Germe (yani pantolon giydirme) olarak adlandırılmasının nedeni, çok yönlü bir kesi olmasıdır.

Operasyon ve Operasyondan Sonra Erken Dönem

Pantolon giydirme operasyonu genel anestezi altında yapılır ve çıkarılan doku hacmine bağlı olarak 3 ila 4 saat sürer. Bir gece hastanede kalmak gerekir. Yukarıda tarif ettiğim gibi, iç çamaşırı altında gizlenecek çok yönlü bir yara izi olacak. Olası kan ve vücut sıvısını boşaltmak için cerrahi bölgeye küçük tüpler yerleştirilir. Ameliyatın sonunda, cerrahi bölgeye baskı yapmak için karın bölgesine çevresel olarak bir giysi uygulanacaktır. Bu giysinin 3-4 hafta giyilmesi gerekiyor. 5-7 gün içinde günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Tabii ki, bir hafta boyunca geçici hareket sınırlaması olacak.

Tüm Vücut Germe Hakkında Son Sözler…

Vücut germe ameliyatı özellikle kilo verdikten sonra göbek bölgesindeki görünümü kesinlikle iyileştirecektir. Tam vücut germe yaptırmayı düşündüğünüzde daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vücut Germe ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

360 alt vücut germe nedir?
Karın, uyluk ve kalçalarda var olan ciddi cilt sarkmalarını ve sarkık cilt altında gevşeyen destek dokusunu iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.
Alt vücut germe sonrası iyileşme ne kadar sürer?
7-10 gün arasında çok az hareket kısıtlaması ile günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
Alt vücut germe uyluk içerir mi?
Bu cerrahi işlem uyluk germe içermez, ancak çok yönlü germe operasyonu sonucunda bacak yanlarındaki sarkık derinin alınması gerçekleştirilir.
Vücut Germe için ideal zamanlama nedir?
Çok miktarda kilo kaybı varsa, en az 6 ay boyunca sabit kilonuzu korumanız gerekir. Bu zamanlama işlemin sonucunu doğrudan etkiler.
Alt vücut germenin maliyeti nedir?
Vücut germe ameliyatının fiyatlandırması tüm hastalarımız için aynı ücret ile uygulanmaktadır. İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle vücut germe fiyatları ile ilgili web sitemizde bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak fiyat ve prosedür hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.