Labioplasti

Labioplasti, kadın dış genital organının, iç dudaklarının (labia minora) uzunluğunu ve hacmini azaltan cerrahi bir uygulamadır. Küçük Labia üzerindeki işlem, dış genital organların gençleşmesi sürecinde en sık uygulanan işlemdir.

Labioplasti

Vajinal açıklıkların iç ve dış dudaklarının veya vajina dudaklarının cerrahi olarak onarımına labioplasti denir. Bu ameliyatın dış dudak düzeltmesinden ziyade iç dudak düzeltmesi için kullanılması daha yaygındır. Farklı nedenlerle sarkmış normalden büyük iç dudaklar veya dış dudaklar en sık görülen genital kozmetik sorunlar arasındadır. İç dudaklar aşırı büyümüş veya sarkmışsa, uzmanınız fazla dokuyu alacak, iç dudak bölgenizi yeniden şekillendirecek ve fazla dokuyu çıkaracaktır.

Neden Labioplasti Yaptırmalısınız?

İç ve dış dudaklar, çocuk doğurma ve yaşlanma gibi çeşitli nedenlerle büyüyebilir. Bu nedenle kadınlar farklı nedenlerle bu ameliyata karar verirler. Labioplastinin birçok avantajı vardır. Genişlemiş labialı birçok kadın, egzersiz yapmakta ve günlük rutinlerini sürdürmekte zorlanmaktadır. Bu işlemi yaptırmanın hem pratik hem de estetik faydaları vardır. Labia fazlalığı bazen labiaların neden olduğu ağrı ve tahrişi gidermek için cerrahi olarak çıkarılır.

Kimler Labioplasti Yaptırabilir?

Dudakların büyüklüğü ve neden olduğu problemler kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyecek bir noktaya ulaştığında yapılabilir. Bu ameliyat tıbbi bir gereklilik haline geldiğinde kliniğimize ulaşabilirsiniz. Doktorun uygun gördüğü takdirde her yaştan yetişkin kadında uygulanabilir. Labioplasti, doğum sonrası sarkmaların yanı sıra hiç doğum yapmamış kadınlarda da uygulanabilir. Bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız kliniğimize başvurmalısınız. Kliniğimiz sadece uluslararası kabul görmüş ve tavsiye edilen en son teknoloji tıbbi araçları kullanmaktadır.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, kadın dış genital organının, iç dudaklarının (labia minora) uzunluğunu ve hacmini azaltan cerrahi bir uygulamadır. Küçük Labia üzerindeki işlem, dış genital organların gençleşmesi sürecinde en sık uygulanan işlemdir.

Labioplasti neden yapılır?

Cerrahi işlem, genellikle cinsel ilişki sırasında, hatta bisiklet sürerken kaşıntı, tahriş gibi çeşitli nedenlerle tercih edilir. Bazen ise sadece estetik kaygılarla yapılabilir.

Operasyon ve Operasyon Sonrası Erken Dönem

İşlem lokal veya genel anestezi altında yapılabilir ve 1 saat sürer. Labianın fazla kısmı çıkartılır ve eriyebilen dikişler ile dikilir, bu nedenle dikiş alımı olmaz. Ağrı, basit ağrı kesicilerle idare edilebilir. Hastalar 3-5 gün içinde günlük yaşamlarına dönerler. Hasta 4 ila 6 hafta sonra cinsel ilişkisine devam edebilir. Şişlik yaklaşık 4 haftada geçer. Bu işlem bazen Klitoris Şapka Küçültme işlemi ile beraber yapılmalıdır.