Bişektomi
(Bukkal Yağ Alımı)

Yanak inceltme için yaptığımız Bişektomi, özellikle yanak boşluklarını inceltmeyi amaçlıyor. İronik olarak, daha dolgun yanak daha genç bir görünüme işarettir, ancak bazen insanlar yüzlerinin çok dolgun olduğunu ve rahatsız olduklarını hissederler.

Bişektomi

Son zamanlarda, ünlülerin bile işlemi yaptırdığını bildirdiği için yanak yağı alma ameliyatı en popüler yüz kozmetik tedavilerinden biri olarak ortaya çıkmıştır. Bukkal yağlar tam olarak nedir? Alt yanaklarınızda bukkal yağ yastıkçıkları var; çiğneme ve mimetik kasların kasılması sırasında, bu bukkal yağ yastıkçıkları, derin doku boşluklarını kapatmak ve ısırığı yastıklamak için kayma yastıkları gibi çalışır. Önerme basit: yanak yağ yastıkçıklarını ortadan kaldırarak daha ince ve daha konturlu bir yüz gösterebilirsiniz.
 

Bukkal Yağların Alınmasının Amacı

Yanağınızın ortasındaki bukkal yağ yastığı dairesel bir yağ dokusu kütlesidir. Elmacık kemiğinizin içi boş alanı yüz kasları arasında bulunur. Bukkal yağ yastıklarınızın boyutu burnunuzun şeklini belirler. Bukkal yağ yastıkçıklarının boyutu görünüşünüzü önemli ölçüde değiştirebilir. Bukkal yağ aldırma, alt yanaklardaki dolgunluk görünümünü azaltmak için basit bir ofis içi cerrahi tedavidir. Yanağınızın iç kısmında küçük bir kesi yapılır ve işlemin tamamlanması sadece birkaç dakika sürer. Semptomlar küçüktür ve iyileşme kolaydır.

Bukkal Yağ Alma Ameliyatı

Aşırı miktarda yanak yağı, yüze “yuvarlak” bir görünüm vererek, alt yanaklarda aşırı dolgunluğa katkıda bulunabilir. Bonus olarak, yanaklarınızdaki “vurgu” miktarını azaltır. Bukkal yağ giderme, tipik olarak istenen daha belirgin ve konturlu bir görünüm vererek alt yüzünüzü düzeltmemize olanak tanır. Başvuranların çoğu, yüzlerinde çok fazla yağ olduğuna veya yuvarlak veya bebek gibi bir yüze sahip olduklarına inanıyor ve yüzlerinde ve çene hatlarında daha fazla belirginlik istiyorlar. Uyutulduktan sonra yanak yağ yastıkçıklarını belirlemek için yanaklarınızın içinden ağzınızda bir kesi yapılır ve yanak yağ yastıkçıkları manuel olarak bulunur. Bukkal pedler bulunduğunda, cerrah veya asistan onları yüzünüzden çeker. 30 dakika veya daha kısa süren operasyondan sonra belirgin bir iz kalmaz.

Bişektomi – Bukkal Yağ Alımı nedir?

Yanak inceltme için yaptığımız Bişektomi, özellikle yanak boşluklarını inceltmeyi amaçlıyor. İronik olarak, daha dolgun yanak daha genç bir görünüme işarettir, ancak bazen insanlar yüzlerinin çok dolgun olduğunu ve rahatsız olduklarını hissederler.
Bukkal yağ pedi, yanak bölgesi üzerine inşa edilmiş bir anatomik oluşumdur. Bukkal yağ pedinin hacmi, aynı kişide bile sağdan sola değişebilirken, bireyler arasında da farklılık gösterebilir. Asla ince ve dar yüzü olan bir kişiye yapılmamalıdır, çünkü bu onu daha yaşlı gösterebilir. Bukkal yağ çıkarma ameliyatı çok kişisel bir işlemdir. Tam olarak yanaklarından rahatsız olan hastaların şikayetlerini çözebilir.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Yanak inceltme (Bişektomi) işlemi lokal anestezi altında operasyon kolayca yapılabilir, eğer hasta genel anestezi altında operasyon olmak istiyorsa işlem 30 dk sürer. Lokal anestezi altında yapılırsa, hasta günlük yaşamına gidebilir ve işlemden hemen sonra çalışabilir.
Operasyon, yanağınızın iç kısmındaki bir kesi ile yapılacaktır. Anlaşıldığı gibi görünür bir iz olmayacak çünkü içeride gizlenecek. Dikişler kendisi eriyebildiği için almaya gerek yoktur. Ameliyattan sadece 2 gün sonra sıvı diyette olmanızı ve sık sık su içmenizi istiyorum.

Bukkal yağ pedini aldığımız bölgede ödem – şişlik olması kaçınılmazdır. Bu ödem – şişlik, sonucun görünümünü maskeleyecektir. Bu şişliğin tamamen gitmesi ve nihai sonuca ulaşması 3-6 ay sürecektir.
Siz de yanak inceltme ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bukkal Yağ Aldırma İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Bukkal yağ aldırma ne kadar acı vericidir?
İşlem lokal veya genel anestezi altında yapılacaktır. Bu yüzden acı hissetmeyeceksiniz.
Bisektomi kalıcı mı?
Bukkal yağ aldırma, yanak içi yağ kesesi alındığı için kesinlikle kalıcı bir işlemdir ve bir daha orada olamaz.
Bisektomi nedir?
Yanakları inceltmek için uyguladığımız bisektomi özellikle yanak bölgesini inceltmeyi amaçlar.
Bukkal yağ aldırmaya nasıl hazırlanırım?
Ameliyat sırasında ve sonrasında kanama olasılığını artırabileceğinden, sigarayı bırakın ve aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyeler ve çaylardan kaçının.
Bukkal yağ aldırma ne kadardır?
Herhangi bir ameliyat için kesin bir fiyat yoktur çünkü her durum bireysel olarak farklılık gösterir. Ancak bizimle iletişime geçerek ortalama bilgilere sahip olabilirsiniz.
Bukkal yağ gidermeye ihtiyacım var mı?
Orantısız veya aşırı dolgun yüz görünümünden şikayet ediyorsanız bu ameliyat için iyi bir aday olabilirsiniz.
Bukkal yağ aldırma ne işe yarar?
Basit cevap şudur: bariz yanak çukurları yaparak incelmiş yanak görüntüsü sağlar.