Şakak Germe & Badem Göz Ameliyatı

Doğal yaşlanma nedeniyle göz kapağı düşüklüğü olanlar ve güzel göz şekline geri dönmek isteyenler şakak germe ve badem göz ameliyatından yararlanabilirler.

Şakak Germe & Badem Göz

Doğal yaşlanma nedeniyle göz kapağı düşüklüğü olanlar ve güzel göz şekline geri dönmek isteyenler şakak germe ve badem göz ameliyatından yararlanabilirler. En yüksek getirisi ve en az riski olan prosedürler arayan çoğu insan için şakak germe uygulanabilir bir tekniktir.

Standart Şakak Germe ve Badem Göz Prosedürü

Şakak Germe tedavisi, dış kaşın kaldırılmasını, şakak bölgesindeki kırışıklıkların azaltılmasını ve sarkan cildin sıkılaştırılmasını içerir. Şakak germe sırasında cerrah, herhangi bir yara izinin zar zor farkedilmesi için kulağın hemen üstündeki saç sınırında geçici bir çift taraflı kesi yapar. Gözlerin köşelerinde derin çizgiler varsa bunlar düzleşir ve yumuşar.
Bir dikişle yara kapatılır ve cilt sıkılaştırılır. Ameliyat sırasında sedasyon veya lokal anestezi kullanılabilir. Şakak germe ve badem göz ameliyatına başlamak için kulağın üstündeki saç çizgisinde küçük bir kesi yapılır. Alttaki doku yerinden çıkarılır ve ardından kaşın dışını kaldırmak ve kaş çatma çizgilerini düzeltmek için gerilir. Fazla deri alındıktan sonra kesileri kapatmak için küçük dikişler kullanılır.

Şakak Kaldırma & Badem Göz Ameliyatı

Öncelikle ameliyatın yapılacağı bölgeye anestezi uygulanır. Adından da anlaşılacağı gibi, şakak kaldırma ve badem göz estetiği, gözün dış sınırlarını çizmeyi ve onları gözün altındaki kemiğe sabitlemeyi içerir. Bu sayede göz daha çekik ve belirgin görünür. Badem göz estetiği söz konusu olduğunda özel dikişlerin kullanılması yaygındır. Kendiliğinden eriyen estetik dikişler kullanılır. Hasta iyileşirken normal rutinlerine devam edebilir. Başarı oranı yüksek bir klinik olarak hastalarımıza uluslararası standartlarda bir tedavi sunuyoruz.