Annelik Estetiği

Annelik estetiğinin temelini oluşturan hamilelik, doğum ve emzirme süreçleri, kadınların vücudunda çeşitli rahatsız edici görünüm değişikliklerine neden olabilir. Bu noktada, Annelik estetiğinden bahsediyoruz çünkü amacı bir çocuğu doğurduktan sonra bir kadının vücudunun şeklini ve görünümünü geri kazandırmaktır. Bu konu, her kadın için farklı tasarlanabilen işlemlerin bir kombinasyonudur.

Annelik Estetiği

Kadın bedenleri hamilelik, doğum ve emzirme boyunca önemli değişikliklere uğrar. Hamileliğin bir sonucu olarak, vücut çok fazla kilo alır. Bu işlem sırasında aldıkları kiloları verememe korkusu, kadınlarda psikolojik sıkıntıya neden olur ve bu nedenle anne estetiği birçok kişi tarafından tercih edilir.

En İyi Annelik Estetiği Fırsatları

Hamilelik ve emzirme dönemi boyunca doğal döngülerden geçen kadın bedeni, bu deneyimlerden sonra şeklini kaybedecektir. Bu ameliyat, kadın vücudunda meydana gelen değişiklikleri ortadan kaldırarak vücut şeklini geri kazanmayı amaçlar. Bir bebek doğduğunda veya altı ay emzirildiğinde, bel, göbek ve göğüsler büyük olasılıkla gözle görülür değişikliklere uğrar.
Her kadının vücudu, yaşlandıkça veya çocuk sahibi olurken kendine özgü değişiklikler ve değişimler geçirir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uygun prosedürler kullanılarak fiziğinizi düzeltmek ve fiziğinizi iyileştirmek amacıyla annelik estetiği işlemleri yapılır. Bu cerrahi işlemi yapmak üç ila altı saat sürer. Hastanın tam karın germe mi yoksa mini karın germe mi ihtiyacı olduğunu belirlemek için doktor hastanın karnını inceler. Mevcut senaryoda gelişen elastikiyet kaybı, sarkma gibi değişiklikler, göğüs ideal şekle getirilerek ortadan kaldırılır.

Annelik Estetiği İşlemleri

Annelik estetiği yaptırmak isteyen bayanlara kombine tedavi uygulanmaktadır. Bu işlemlerin hepsini aynı anda yapmak mümkün değildir. Bunlar arasında meme küçültmememe dikleştirme, liposuction ve karın germe vardır. Bu operasyonları düşünen bayanlarda bu estetiklerden bir veya birkaçı gerekebilir. Bu durumda, kişinin ne istediğini ve ne kadar sağlıklı olduğunu bilmek hayati önem taşır. Bu konuyla ilgileniyorsanız veya bilmek istiyorsanız, bizimle iletişim kurabilirsiniz. Plastik cerrahinin tüm avantajları, son teknoloji tıbbi cihazlarla birlikte kliniklerimizde kullanılmaktadır.

Annelik Estetiği nedir?

Annelik estetiğinin temelini oluşturan hamilelik, doğum ve emzirme süreçleri, kadınların vücudunda çeşitli rahatsız edici görünüm değişikliklerine neden olabilir. Bu noktada, Annelik estetiğinden bahsediyoruz çünkü amacı bir çocuğu doğurduktan sonra bir kadının vücudunun şeklini ve görünümünü geri kazandırmaktır. Bu konu, her kadın için farklı tasarlanabilen işlemlerin bir kombinasyonudur.

Annelik Estetiği İçin İdeal Zamanlama Nedir?

İdeal zamanlama bazı faktörlere bağlıdır. Birincisi, daha fazla çocuğunuzun olup olmayacağıdır. İdeal olarak, daha fazla çocuk sahibi olmayı planlamıyorsanız, bu işlemleri yapmak daha uygun olacaktır. Fakat bu noktada çok ciddi yanlış anlamalara neden olan bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Annelik estetiğinden sonra, bir çocuğunuz olabilir, bununla ilgili hiçbir engel yoktur. Hem siz hem de bebeğiniz için güvenlidir. Ameliyattan elde edilen sonuçların etkilenmesinin kaçınılmaz olduğu unutulmamalıdır.
Başka bir konu, stabil bir kiloyu korumaktır. Hamilelik ve emzirme süreci kilo almanıza ve kilo vermenize neden olur. Kadınların doğumdan sonra sabit bir ağırlığa dönmeleri belirli bir zaman alacaktır. Annelik estetiği ameliyatından sonra olası aşırı kilo alımı işlemin sonuçlarını etkileyebilir. Başka bir konu emzirmektir. Emzirmenin memenin hacmi üzerinde çok ciddi bir etkisi olduğundan tüm hastalarımın son emzirmeden en az 3 ay beklemelerini istiyorum.

Riskler

Riskler, kişiye göre uygulanacak işlemlerin kombinasyonuna bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte, hemen hemen her ameliyat için geçerli olan bazı genel riskler vardır: Kanama, enfeksiyon, yara iyileşme problemleri, olumsuz yara izi.

Yara izlerine ne diyorsunuz?

Meme ameliyatı sadece meme büyütme ise iz minimal olacaktır ancak meme dikleştirme ameliyatı ise iz duruma göre değişiklik gösterebilir. Karın Germe izi, kalça kemiğinden diğer kalça kemiğine kadar iç çamaşırınızın altına gizlenecektir. Neyse ki liposuction bir ameliyat izi değil. Yine meme dikleştirme , meme büyütme , implantlı meme dikleştirme , karın germe , liposuction ve kadın genital estetiği ameliyatları ile ilgili daha fazla bilgiyi sayfalarında bulabilirsiniz.

Korseler?

Ameliyattan sonra bandajlar, göğüs büyütme veya dikleştirme için destekleyici sutyen, Karın Germe için karın bağı ve liposuction kompresyon korseleri olabilir. Her cerrahi işlemin kendine özgü sınırlamaları ve erken dönem koşulları vardır.
Daha fazla bilgi için:

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Ameliyatınızın ve hastanede kalışınızın tahmini süresi kesinlikle yapılacak kişisel işlemlere bağlıdır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra bandaj, destekleyici sütyen, abdominal korse ve liposuction kompresyon korselerini kullanabilirsiniz. Her cerrahi prosedürün kendi özel sınırlamaları ve erken dönem koşulları vardır.

Annelik Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Anne Estetiğine neler dahildir?
“Anne Estetiği” Meme Dikleştirme, Meme Büyütmeİmplantlı Meme DikleştirmeKarın GermeLiposuction ve Kadın Genital Estetik Ameliyatlarının kişiye özel kombinasyonudur.
Anne Estetiğinden sonra  iyileşme ne kadar sürer?
İyileşme süresinin uzunluğu tamamen ameliyata dahil edilen işlemlere bağlıdır. Ancak Anne Estetiği için ortalama 7-14 gün makul bir tahmindir.
Anne estetiği öncesi kilo vermem gerekir mi?
Hamilelik ve emzirme süreci hızlı kilo almanıza ve kilo vermenize neden olur. Kadınların doğumdan sonra sabit bir kiloya dönmesi belli bir süre alacaktır. Tüm hastalarımın en az 3 ay boyunca sabit bir kiloda olmasını istiyorum.
Anne Estetiği tehlikeli midir?
Hemen her estetik ameliyatta kanama, enfeksiyon, yara iyileşme sorunları, istenmeyen yara izi gibi riskler aynıdır. Yapılacak operasyona göre ek riskler olacaktır. Daha fazla bilgi için (Meme Dikleştirme , Meme Büyütme , Meme Büyütme ve Dikleştirme , Karın Germe , Liposuction ve Kadın Genital Estetik Ameliyatları)
Bir anne estetiği ameliyatından sonra ne bekleyebilirim?
Ameliyattan sonra yapılacak ameliyata göre destekleyici sutyen, karın bağlayıcı ve kompresyon korseleri giyebilirsiniz. Ayrıca yara üzerine pansuman yapılacaktır.
Anne estetiğini ne zaman yaptırmalısın?
İdeal zamanlama şunlara bağlıdır: daha fazla çocuk sahibi olmak, son emzirme süresi ve sabit kiloda olmak. Daha fazla bilgi için lütfen Anne Estetiği’ne tıklayın.
Annelik Estetiği ameliyatının maliyeti nedir?
Bu ameliyatın fiyatı yapılacak işlemlere göre değişiklik gösterecektir. İlgili yasal düzenlemelerden dolayı sitemizde fiyatlar ile ilgili bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak fiyat ve prosedür hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.