Türkiye’de plastik cerrahinin kalitesi nedir?

Medikal turizm hızla büyüyen bir sektördür. Medikal Turizm tam olarak nedir? Medikal turizm, kişinin kendi ülkesi dışında bir ülkede tıbbi bakım arama uygulamasıdır. Başka bir deyişle, insanların sağlık hizmeti aramak için zengin ülkelerden fakir ülkelere göç ettiği günümüzde hasta hareketliliğinde hem niteliksel hem de niceliksel eğilimler bulunmaktadır. Medikal turizm milyarlarca dolarlık bir endüstridir ve önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesi beklenmektedir. Bir sağlık profesyonelinin yurtdışında tıbbi tedavi arama kararındaki en önemli faktör maliyettir.
Türkiye, Meksika ve Macaristan gibi medikal turizmi teşvik eden ülkelerde ameliyat masrafları neredeyse yüzde 70 oranında azalıyor. Türkiye estetik tedaviler için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Türkiye, yapılan estetik cerrahi işlemleri açısından ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Türkiye’de plastik cerrahi, düşük maliyetle yüksek kaliteli hizmet almanın harika bir yoludur. Türkiye’deki kozmetik tedaviler, birçok Avrupa ülkesiyle karşılaştırıldığında hastalara binlerce dolar tasarruf sağlayabilir. Bu, Türk Kliniklerinin sunduğu yüksek kaliteli hizmetler de dahil edildiğinde bile geçerlidir.
Son yıllarda Türkiye estetik cerrahi alanında önemli ilerleme kaydetti. Türkiye’nin yapısal kimliğinin Batı’ya uygunluğu ve ülkenin çeşitlilik gösteren yapısı Türkiye’de plastik cerrahinin gelişmesinin nedenlerinden biri olabilir. Türk cerrahlar, kavisli burunlulardan küçük burunlulara kadar ülkenin değişken nüfusu nedeniyle geniş bir beceri yelpazesine sahiptir.
Türkiye’de ameliyat olmak güvenli midir? Kesinlikle! Türkiye dünyanın en iyi cerrahlarına sahip, hepsi kendi alanında uzman. Türkiye’de plastik cerrahinin kalitesi nedir? Yüksek kalite! İnsanların Türkiye’yi ziyaret etmeye daha fazla ilgi göstermesinin en önemli nedenlerinden biri kaliteli tıbbi ve cerrahi tedavidir. Türkiye’deki prosedürlerin, en son teknolojinin ve kliniklerin kalitesi, müşterilerin ülkelerindekilerle aynı (ve bazen onlardan daha üstün) durumdadır. Tek fark, Türk kliniklerinin her şeye ücret eklememesi!
Türk Cerrahlar Nasıldır?
Günümüz toplumu görünüşe çok önem veriyor. Sosyal medyanın hayatımızdaki öneminin artması nedeniyle insanlar kısa sürede çok ünlü aktörlere veya şarkıcılara dönüşebilmektedir. Görünümünüzü iyileştirmek için estetik operasyon yaptırmak bu şekilde ünlü olmanın en hızlı yoludur. Bu nedenle pek çok kişi plastik cerrahi kliniklerine akın ediyor. Türkiye’de bir klinik seçtiğinizde ameliyatınız için dikkatli ve düşünceli bir planlama yapmaya hazır olmalısınız.
Türk doktorlar, onlarla konuştukları ilk andan itibaren hastalarının tıbbi geçmişlerini inceleyerek onlar için en iyi tedavi yöntemini belirleyecekler. Güncel tıbbi belge ve raporları almaları kesinlikle şarttır. Ayrıca hastanın durumuyla ilgili her detayı bilerek, olası komplikasyonların en kısa sürede önlenmesine önem verirler. Benzer şekilde Türk hekimleri hastaya bilgi verecek, onların da konuşabilmesi ve soru sorabilmesi için Türk hekimlerin eksiksiz cevap vereceği bir uygulama yapılacak. Bu, hastalar için güven verici olabilir.
Türk hekimleri insanlara yardım etme arzularında daha samimiler ve motivasyonları para değil.Türkiye’deki klinikler teknolojik olarak diğer ülkelerdeki, hatta İngiltere, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri gibi sanayileşmiş ülkelerdeki doktorlardan daha ileri düzeydedir. Türk hekimleri, yalnızca bilgi birikimine sahip oldukları için değil, aynı zamanda tedavi şekillerini her hastaya göre özelleştirdikleri için çok daha beceriklidirler.
Türk doktorlar daha yaratıcıdır ve müşterinin çok özel gereksinimleri varsa, hastaya yardımcı olmak için kalıpların dışına çıkarlar. Asistan doktorlar olarak Türk doktorların çoğunluğu genel hastanelerde çok daha fazla zaman harcıyor. Sonuç olarak, öğrenciler yeterlilik kazanıp uzmanlaştıklarında, hastane ortamına ilişkin çok daha geniş bir anlayışa sahip olacaklar. Yani operasyonunuz için gerçek bir uzman istiyorsanız Türk doktorlarını tercih edin.
Türkiye Klinikleri Nasıl?
Türk hastaneleri kaliteli tıbbi tedaviyi her şeyin üstünde tutuyor. Türk hastaneleri hastalarına en üst düzeyde tıbbi tedavi sağlamaya kendini adamıştır. Hastalar nereye giderse gitsinler Türkiye’de kaliteli hizmetten yararlanabiliyor. Hastalar tedavi almadan önce Türk ve diğer sağlık bakım yaklaşımları arasındaki çeşitli kültürel farklılıkların farkında olmalıdır. Eğitim aldıkları için daha ilgili ve kibarlar. Türk kliniklerini seçtiğinizde endişesiz, düşük stresli bir tedavi bekleyebilirsiniz.
Türk kliniklerinde ameliyat olma sürecinin tamamı kolay ve acısızdır. Tedavi ve konsültasyonlarda size yardımcı olacak insanlardan oluşan bir ekip sağlarlar. Türk misafirperverliğini ilk elden tadacaksınız. Aklınıza takılan her türlü soruda size yardımcı olmaya ve ihtiyacınız olduğunda yardım sağlamaya her zaman hazır olacaklardır.
Klinik personelinin çoğunluğu İngilizce bildiği için dil engeli olmayacaktır. Türk cerrahlar dünyadaki en iyi tıbbi tedavilerden bazılarını sunmalarıyla ünlüdür. Bu bir tesadüf değil: Hastalar tıbbi bakımı kendi ana dillerinde alıyor, tesisler en son teknolojiyi kullanıyor ve doktorlar son derece yetenekli.
Pek çok kişi, tanıdıkları kişiler tarafından yargılanmamak için ameliyatlarını başka bir ülkede yaptırmayı tercih ediyor. Ameliyatınızın ardından kliniğinize yakın bir otelde de kalabilirsiniz. Bazı klinikler seçilmiş tatilleri en uygun maliyetlerle sunar. İş nedeniyle kısıtlı zamanı olan bireyler için estetik ameliyatları tatille birleştirmek benzersiz bir deneyimdir. Türkiye, muhteşem manzarasıyla size bu seçeneği sunuyor.