Popüler Kozmetik Meme Cerrahisi Trendleri

Kadınlar meme büyüklükleri konusunda tatmin edici olmayan kısımlara sahip olabilirler, bu da onları gördüklerinde mutsuz edebilir ve psikolojik stres yaşatabilir. Sonuç olarak, insanlar popüler kozmetik meme estetiği trendlerine yönelebilirler. İnsanlar sadece istedikleri görünüme sahip olabilir ve kozmetik işlemler sayesinde memnun hissedebilirler. Estetik cerrahi kusurları giderir, kişinin kendini daha iyi hissetmesini ve kendini sevmesini sağlar. Plastik cerrahi herkesin iyi, mutlu ve güzel hissetmesi için önemli bir rol oynar.

Meme cerrahisi, vücudun normal form ve fonksiyonunu geri kazanmaya odaklanır. Bunlar, doğal vücut bileşenlerinin şeklini değiştiren kozmetik işlemlerdir. Bu prosedürler, kazadan, hastalıktan veya şekil bozukluğundan zarar gören vücut parçalarının görünümünü yeniden kazandırabilir veya iyileştirebilir. Meme estetiği konusunda, duruma bağlı olarak birçok farklı plastik cerrahi seçeneği arasından seçim yapabilir, hatta iki cerrahiyi bir arada da alabilirsiniz! En popüler kozmetik meme cerrahisi trendleri; Meme Büyütme, Meme İmplantı Revizyonu, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme ve Meme Dikleştirme ile İmplant içerir.

Meme Büyütme
Meme büyütme cerrahisi, ortalamanın altında olan meme büyüklüklerini büyütmek ve şekillendirmek için implantlar, dolgular veya vakum kullanarak yapılan bir tür kozmetik cerrahidir. Hızlı kilo alma ve kaybı, memelerin estetiğini önemli ölçüde etkiler. Hızlı kilo alma ve kaybı sonucunda memeler sarkabilir ve küçülebilir. Asimetri sorunları ve orantısız dengesiz meme büyüklüğü de bu cerrahi için nedenler arasındadır. Hasta tercihlerine bağlı olarak, meme dikleştirme cerrahisi ile birlikte meme büyütme cerrahisi de yapılabilir.

Meme büyütme, bir kadının meme büyüklüğünü, şeklini ve dolgunluğunu iyileştirir. Meme büyütme cerrahisi, dünya çapında en yaygın kozmetik tedavilerden biridir. Uzman cerrahlar, prosedürü gerçekleştirmek için çeşitli yaklaşımlar kullanır. İlk olarak, cerrah memenin yan ve alt kısmına kesiler yapar. İmplant veya dolgu yerleştirildikten sonra, kesileri diker ve prosedürü tamamlar. Hastalar, genel anestezi altında olduğu için işlem sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmezler.

İşlem için yasal yaşta olan, meme büyümesini tamamlamış ve genel sağlık durumu iyi olan kadınlar prosedür için adaydır. Silikon implantlar, genellikle meme büyüklüğünü artırmak için cerrahların kullandığı araçlardır. Bunlar, dış kapsüllerinin özelliklerine, boyutlarına ve içeriğine göre farklı tiplerde olabilir. Doktorunuz, hangi implantın kullanılacağına, test sonuçlarına ve kişinin hedeflerine dayanarak karar verir.

Meme İmplantı Revizyonu
Meme implantı revizyonu, herhangi bir sorunu gidermek veya hastanın değişen kozmetik hedeflerini karşılamak için meme implantlarının çıkarılması veya yeniden konumlandırılmasıdır. Kadınlar genellikle implantlar öncesinde sahip oldukları vücuda özlem duyarlar. Meme boyutu çok fazla arttıysa, bu, özgüven sorunlarına ve kıyafetlere uyum sağlama zorluklarına neden olabilir. Meme büyütme operasyonunu takiben, bazı kadınlar meme implantlarıyla ilgili sorunlar geliştirebilir. İmplantları tamamen çıkarmak veya yeni implantlar yerleştirmek isteyen kadınlar genellikle meme dikleştirme prosedürünü tercih ederler. Bu tür sorunlar yaşayan kadınlar meme implantı revizyonunu tercih ederler.

Her yaşta revizyon cerrahisi uygulanabilir. Doktorunuz, operasyondan sonra yeterli bir süre beklemenizi önerebilir; bu nedenle, işlemden sonra en az altı ay beklemeniz gerekebilir. Meme revizyon cerrahisinin büyük çoğunluğunda hasta anestezi altındadır. İmplantın yerleştirildiği kesik kullanılır, eğer hasta implantı çıkarmak istiyorsa. İmplantın formu ve boyutunu değiştirmek gerekiyorsa yeni kesiler gerekebilir.

Meme Küçültme
Meme küçültme cerrahisi, en çok tercih edilen fonksiyon bazlı prosedürlerden biridir. Büyük meme büyüklüğüne sahip insanlar günlük yaşamlarında oldukça zorlanırlar. İnsanlar günlük yaşamlarında daha kilolu görünürler, istedikleri kıyafetleri giyemezler ve günlük yaşamı uyum sağlayamazlar. Büyük memelere bağlı olarak terleme ve tahriş de sık görülen sorunlardır. Omuz ağrısı ve kemik bozukluğu da meme büyümesinden kaynaklanan diğer sorunlardır. Meme küçültme prosedürleri bu sorunları ortadan kaldırabilir.

Bu cerrahi prosedür ile memeler daha küçük, daha hafif ve daha sıkı hale getirilir. Ekstra yağ, meme dokusu ve deri cerrahi olarak alınarak yeni bir görünüm elde edilir. Doktorunuz, meme genişliğini ve meme başının etrafındaki koyu cildi azaltmak için bu teknikten faydalanabilir. Hedef, kadınlara daha küçük, daha çekici şekilli ve orantılı memeler sağlamaktır. Meme küçültme cerrahisi, uzun vadeli faydalar sağlar. Yeni meme boyutunuz, önceki meme boyutunuzdan kaynaklanan rahatsızlığı ve fiziksel kısıtlamaları ortadan kaldırarak size rahatlama sağlar. Yeni, daha orantılı görünüm, kendinizi daha iyi hissetmenize ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Meme Dikleştirme
Zamanla, memeler çekiciliklerini, dayanıklılıklarını ve dinamik yapılarını kaybederler. Meme dokusu kas içermez. Bu nedenle, bu doku doğal olarak zamanla sarkmaya ve sarkmaya başlar ve memeler gençliklerini ve canlılıklarını kaybederler. Bu değişiklikleri kabul edemeyebilir ve bu nedenle özgüven sorunları yaşayabilir ve olası meme dikleştirme operasyonlarını araştırabilirsiniz. Memeleri sarkan ancak meme büyüklüğünden memnun olan hastalar genellikle daha estetik olarak hoş, sarkan ve sıkılaşmış memeler elde etmek için meme dikleştirme prosedüründen faydalanabilirler. Cerrahlar meme sarkmasını, memenin şeklini ve konumunu sabitleyerek düzeltebilirler.

Cerrahınız, zaten yeterli meme hacminiz varsa, implant olmayan bir meme dikleştirme önerebilir. Cerrahınızla yaptığınız görüşmede, implant boyutu ve meme dikleştirme boyutu da dahil olmak üzere tüm seçenekleriniz detaylı olarak ele alınacaktır. Ayrıca, meme dikleştirme cerrahisi ile meme büyütme cerrahisini bir arada yapabilirsiniz. Doğum, kilo kaybı veya yaşlanma nedeniyle meme sarkması veya şekil bozukluğu yaşayan ve meme hacmi çok düşük olan hastalar için meme dikleştirme ve meme büyütme cerrahisi yapmak faydalı olabilir. Meme dikleştirme operasyonu geçirirken genel anestezi altında olacaksınız. Bu cerrahi operasyon, memelerin daha genç ve daha pürüzsüz görünmesinde oldukça başarılıdır.

Meme Dikleştirme ile İmplant
Meme dikleştirme ile implant, memelerin mevcut durumundan daha çekici bir şekle dönüştüren bir prosedürdür. Prosedürler sonucunda memeler daha dik ve gösterişli hale gelir. Meme dikleştirme prosedürleri, memeleri çok küçük, çok sarkık veya çok büyük olan kadınlar için oldukça popülerdir. Ayrıca, meme uçlarını gömme gereksinimi de meme dikleştirme gerektirir. Meme estetiği alanında, en popüler prosedürlerden biridir. Meme dikleştirme implantları, meme şekillerinden memnun olmayan birçok kadın tarafından tercih edilir.

Meme dikleştirme cerrahisi, meme dokusu yetersiz olduğunda yapılır; yani, daha küçük memelere sahip çoğu kadın meme dikleştirme cerrahisini tercih eder. Cerrah, meme implantlarını küçük memelere sahip kadınların cildinin altına yerleştirerek onları daha canlı görünmelerini sağlar.

Silikon meme implantı, hastanın tercihlerine göre memelere daha dik ve dolgun bir görünüm kazandırmak için oradadır. Meme dikleştirme cerrahisi ve meme küçültme cerrahisi oldukça benzerdir. Bu prosedürün amacı, çeşitli faktörlerden kaynaklanan sarkan memeleri düzeltmektir. Ayrıca, bu prosedürle, cerrahınız meme anormallikleri ve sarkma gibi sorunları da ele alacaktır.