Estetik Popo Ameliyatı (BBL) Nedir?

Öncelikle BBL’nin ne olduğunu açıklayarak başlamak istiyorum. Eminim bu 3 harfi her yerde, özellikle sosyal medyada görüyorsunuz. Brezilya Popo Kaldırma, diğer bir deyişle Brezilya tarzı kalça kaldırma ameliyatı anlamına gelir.
Estetik kalça ameliyatı derken, ona hacim kazandırmaktan ya da daha yansıtılacak ve tanımlanacak şekilde kaldırmaktan bahsediyorum. Bu tamamen hastanın vücut yapısına bağlıdır.
Bu ameliyatı silikon implant(A) veya vücudun diğer bölgelerinden, özellikle göbek ve belden alınan yağ enjeksiyonu (B) yardımıyla yapıyorum. Bazen ikisini birden yapmam gerekiyor.
İmplant kullanacaksam kalça oluğunun her iki yanından 4-5 santimetrelik gizli kalacak bir kesi yaparak kalça kasının uygun bölgesine yerleştiriyorum.
Bunun yanı sıra dediğim gibi istenilen görünüme ulaşmak için yağ enjeksiyonu da yapabilirim.
Burada belli bir hasta grubundan bahsetmek istiyorum. Obezite cerrahisi veya diyetle kilo veren postbariatrik hastalarda kalça torbalanması yaşanabilir. Bu özel hasta grubuna popo kaldırma ameliyatı yapıyorum. Bu ameliyat kalçanızın üstünde sırtınızda bir iz bırakır ancak iç çamaşırınızın altında gizlenir. Bazı durumlarda kalçanın daha belirgin hale getirilmesi için ek yağ enjeksiyonlarına ihtiyaç duyulur.
Silikon implant ameliyatından sonra yaklaşık 2 ila 3 hafta boyunca bir giysi giyeceksiniz. Ama aynı şeyi yağ enjeksiyonları için uygulamıyorum.
İşlemlerin tekli ya da kombinasyonuna bağlı olarak operasyon 2 ila 5 saat arasında sürmektedir. Rahatınız ve sağlığınız için ilk gece hastanede kalmanızı istiyorum.
Bu konu hakkında sorularınız varsa veya daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşın. Kendinize iyi bakın, yakında görüşürüz…