Close
Barış Yiğit KlinikYardım etmek için buradayız
  • Barış Yiğit KlinikMerhaba. Tüm soru ve istekleriniz için buradayız.
Görüşmeyi Başlat

Orta Yüz Germe

Yanak askılama olarak da bilinen orta yüz germe, yanakların ve çevresindeki alanın sarkma şikayetini gidermek için yapılır ve bu da yaslanmanın ilk belirtilerinden biridir.

Orta Yüz Germe

Orta yüz germe sırasında üst dudaktan göz kapaklarına kadar olan cilt gerilir ve daha genç görünen bir cilt elde edilir. Yüz germe, yüzün daha genç görünmesini ve göz altı bölgesinin daha az çökük görünmesini sağlayabilir. Orta yüz germe ameliyatı olarak adlandırılan bu işlemde ne çene çizgisi ne de kaşlar kapsanmaz.
Yaşlanma sürecinde yumuşak dokuların sarkması, alt göz kapağının ve yüzün orta bölgesinin görünümünü olumsuz etkiler. Orta yüz, yüzün burunla örtüşen ve gözlerin hemen altında bulunan merkezi bölgedir. Güçlü kemik yapısına sahip bireyler orta yüz yaşlanmasına karşı dirençlidir. Zayıf kemik yapısı veya yumuşak dokunun kemiğe yapışma gücü zayıf olan bireyler orta yüz yaşlanmasına yatkındır.

Orta Yüz Germe Ne Zaman ve Neden Gereklidir?

Orta yüz yaşlanması, alt göz kapağı ile yanak arasındaki geçişte çukurlaşma, göz altı torbalarının görünümü, gözyaşı kanallarının belirginleşmesi, üst yanak dolgunluğunda azalma gibi belirtilerle kendini gösterir. Yaşlanma sürecinde orta yüz bölgesindeki hacim kaybı ve sarkmalar orta yüz germe ameliyatları ile giderilebilir. Yüz germe, yüzün alt tarafını vurgularken, orta yüz germe ameliyatı, yüzün orta kısmına odaklanarak ortaya çıkan kırışıklık ve kıvrımların yanı sıra göz altı torbaları ve üst yanaklardaki gamzeleri onarır. Yaşlanmayla ilgili belirli sorunları ele almak için, genellikle 30'lu ve 40'lı yaşlardaki yetişkinlere orta yüz germe yapılır. Ameliyattan önce fiziksel ve zihinsel sağlığınızın iyi olması ve ideal olarak sigara içmemeniz veya sigarayı bırakmaya istekli olmanız gerekir.

Orta Yüz Germe Nasıl Çalışır?

Adından da anlaşılacağı gibi, orta yüz germe, yüz dokularını yeni pozisyona getirerek kaldırmayı ve yeniden konumlandırmayı içerir. Uluslararası üne sahip cerrahlarımız elmacık kemiklerini güçlendirmek için özel aletler kullanır. Saç derisi, saç köklerine göre düzgün bir şekilde kesilip dikilir, böylece göze hoş gelmeyen izler kalmaz. Ameliyattan sonra daha genç bir görünüm oluşur. Ameliyat kısa bir süre içerisinde tek bir gün içerisinde yapılabilmektedir. Ancak daha fazla ameliyat gerekip gerekmediğine bağlı olarak süre uzayabilir.

Orta Yüz Askılama / Yanak Askılama Nedir?

Yanak askılama olarak da bilinen orta yüz germe, yanakların ve çevresindeki alanın sarkma şikayetini gidermek için yapılır ve bu da yaslanmanın ilk belirtilerinden biridir. Birçok insan için, Yüz Germe , yüzün üst yanağını ve alt göz kapağı bölgesini tam olarak tedavi edemeyebilir. Yüz germe genellikle yüzün 1 / 3’ünün altını hedefler ve sarkmış ağız köşelerini düzeltmeyi amaçlar. Bununla birlikte, orta yüz germe işlemi, yüzün orta 1/3’ünü hedefleyerek yapılan bir prosedürdür.
Yağ pedini yanağa (malar yağ pedi denir) yerleştirmek, gözlere ve yanaklara dolgunluk sağlar. Bir ölçek üzerinde aynı etkileri yapmaya çalıştığımız yanak dolgu işleminden çok daha kalıcı olan orta yüz germe ameliyatının iyileşme süresi, yüz germe ameliyatından çok daha hızlıdır.

Farklı teknikler mi yoksa tek yol mu?

Amaç, nazolabial oluğa doğru sarkarak daha derin bir şekilde neden olan malar yağ yastığının eski konumunu sağlamaktır. Bu malar yağ yastığı alt göz kapağı kesimi veya şakak alanında yapılan kesim ile yeniden konumlandırılabilir. Şakak bölgesi orta yüzden uzak olduğundan, bu yaklaşımda endoskoplar kullanılabilir ve Endoskopik Orta Yüz Germe olarak adlandırılır. Bu iki yaklaşım, yanak bölgesindeki tüm dokuları yukarı kaldırmayı amaçlamaktadır. Bu iki yöntem cerrahidir ve bunları genel anestezi altında uygularım. Genel anestezi altında ameliyat yapılmasını istemiyorsanız, Orta Yüz ve Yüz Germe Prosedürü için Fransız Askı Uygulaması ile lokal anestezi altında da yapılabilir.

Bu prosedür ne kadar dayanır?

Alt göz kapağında yapılan bir kesi veya şakak bölgesinde yapılan bir kesi yoluyla yapılan klasik veya endoskopik cerrahi işlemlerin dayanıklılığı, insanların yaşam tarzına ve tehlikeli alışkanlıklarına bağlı olarak yaklaşık 4-5 yıldır. Ama itiraf etmeliyim ki, son dönemde gelişen teknoloji ile Orta Yüz ve Yüz Germe Prosedürü için Fransız Askısı Uygulaması ile ortalama 2-3 yıl elde etmeye başladık.

Cerrahi Uygulama ve Ameliyat sonrası erken dönem

Ameliyatla veya Fransız Askısı kullanılarak yapılsın, bir süre yanak ve çevresindeki alanların hareketinde bir miktar kısıtlama olacaktır (gülümseme, çiğneme, esneme vb.).

Ameliyattan sonra ödem ve morarma kaçınılmazdır, ancak çok fazla değildir. İlk hafta orta yüz bölgesi küçük bandajların yardımıyla desteklenecektir. İkinci haftanın sonuna kadar yan yatmamak önemlidir. Bu prosedürlerden sonra ağrı ciddi bir şikayet değildir.

Orta Yüz Germe ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Orta yüz germe ne süre dayanıklıdır?
Hangi yöntemin kullanıldığına bağlıdır. Cerrahi yöntemlerle sonuç 4 ila 5 yıl, Fransız Askı İpliği yöntemiyle sonuç ise 2-3 yıl kadardır.
Orta yüz germe fiyatı ne kadar?
Orta Yüz Germe ameliyatının fiyatlandırması tüm hastalarımız için aynı ücret ile uygulanmaktadır. İlgili yasal düzenlemelerden dolayı sitemizde Orta Yüz Germe fiyatları ile ilgili bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak Orta Yüz Germe fiyatı ve kendisi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle (barisyigit.co.uk/contanct) iletişime geçebilirsiniz.
Orta yüz germe nasıl yapılır?
Orta Yüz Germe işlemi ister cerrahi yöntemlerle yapılabileceği gibi Fransız askı ipi uygulaması ile de yapılabilmektedir.
Orta yanak kaldırma nedir?
Esasen yüzün ortasında yer alan ve o bölgenin ana yapısı olan malar yağ yastığının eski konumuna kaldırılması işlemidir.