Close
Barış Yiğit KlinikYardım etmek için buradayız
  • Barış Yiğit KlinikMerhaba. Tüm soru ve istekleriniz için buradayız.
Görüşmeyi Başlat

Dudak Askı

Dudak askılama, dudak büyütme kategorisine girse de, enjekte edilebilir veya kalıcı dolgu maddeleri ile yapılan bir işlem değil, dudağın üzerindeki cilde müdahale gerektiren cerrahi bir tekniktir. Buna Bullhorn Dudak Askılama denir.

Dudak Askı

Bu prosedür oldukça basittir; dudak Askı, burun ile dudağın üstü arasındaki mesafeyi azaltır. Pembe doku operasyondan sonra daha belirgin hale getirilerek dudakların daha büyük ve belirgin görünmesi sağlanır. Ayrıca gülümsediğinizde  üst orta dişlerinizin görünümü belirginleşir.

Dudak Askı Ameliyatının Faydaları

Doğru uygulanan işlem, hastalara bir çok faydalar sağlar. Yüzünüzün diğer bölgelerine benzer şekilde, üst dudak yaşla birlikte genişleme ve uzama eğilimindedir. Sonuç olarak, dudağın kırmızı kısmında genellikle bir "yuvarlanma" olur. Ayrıca üst dudak aşağı doğru kayar ve üst dişleri gizler, bu da ağzın daha yaşlı ve sarkık görünmesine neden olabilir.
Bu değişiklikler üst dudağın küçültülmesiyle tersine çevrilebilir. Sonuç olarak, orta yüz gerilmiş ve gençleşmiş görünüyor. Dudak hacminin artması sonucunda dudaklarda da kalıcı bir dolgunluk görünümü oluşur.

Dudak Askı Prosedürü

Bu tedavi yaklaşık 30 dakika sürer ve lokal anestezi altında yapılabilir; ancak gergin olan hastalar için genel anestezi de kullanılabilir. Bu ameliyatın yapılabilmesi için burun arkasındaki üst dudak derisinin fazlalığının alınması gerekir. Dudak Askı ameliyatları yıllar içinde çeşitli şekillerde yapılmıştır.
Pembe dudağınızın cildinizle birleştiği bölgeden burunla birleştiği alandan az miktarda deri çıkarılır. Daha gelişmiş prosedürler kullanılarak, kesi burnunuzun biraz altında yapılır ve daha az fark edilir bir yara izi ile sonuçlanır. Küçük cilt şeritleri çıkarılır ve yarayı nazikçe ve etkili bir şekilde kapatmak için dikişler kullanılır. Kliniğimiz, daha uzun süreli, daha doğal bir etki elde etmek için en yenilikçi teknikleri kullanır.

Dudak Askılama

Dudak askılama, dudak büyütme kategorisine girse de, enjekte edilebilir veya kalıcı dolgu maddeleri ile yapılan bir işlem değil, dudağın üzerindeki cilde müdahale gerektiren cerrahi bir tekniktir. Buna Bullhorn Dudak Askılama denir.

Dudak Askılama için iyi adaylar kimlerdir?

İnce bir üst dudağınız varsa
• Gülümsediğinizde dişleriniz daha az görünürse
• uzun bir filum varsa (ruj uyguladığınız alan ile burun tabanı arasındaki mesafe)
• Dudak dolgusu almaktan yorulduysanız,
dudak kaldırma sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Dudak Askılama Cerrahinin faydaları nelerdir?

Sonuç olarak, daha büyük ve daha belirgin bir üst dudak ve daha çekici bir görünüm elde edersiniz. Dudak kaldrırma yoluyla dudak büyütme etkisi kalıcıdır ve tekrarlanması gerekmez.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası Erken Dönem

Unutulmamalıdır ki, küçük olsa bile Dudak Kaldırma, cerrahi bir yöntemdir. Kesim, anatomik bir yapının kırışmasında gizlenecek olan burun tabanında yapılacaktır. İşlem genel veya sıklıkla lokal anestezi altında yaklaşık 30 ila 45 dakika sürer.

Operasyon sonunda beş gün kalan ince bandajlar yara üzerine uygulanacaktır. Hepsi eriyebilir ve gizli olduğu için alınacak dikiş olmayacaktır.
 

Dudak Askı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Dudak Askı işleminin (lip lift) iyileşme süresi nedir?

Beşinci gün uygulanan bandajlar alınacak ve dudağınızı ıslatmakta özgür olacaksınız. Tam iyileşme için ek beş gün söylemek yeterli olacaktır.

Dudak Askı işlemi burun şeklini değiştirir mi?

Dudak Askı ameliyatı, dudağınızın pembe yeri (ruj uygulanan bölge) ile burnunuzun tabanı arasındaki mesafeyi kısaltmayı amaçlar. Bunun sonucunda burun şekliniz asla değişmez.

Dudak Askı kalıcı mıdır?

Evet kesinlikle kalıcıdır.

Dudak Askı işlemi iz bırakır mı?

Çoğunlukla iz bırakmaz. Burun altındaki doğal derinin altında izler gizlenir. Burun altındaki iz zamanla kaybolur, ilişkili cilt görünümünün rengini alır ve zar zor görünür.

Dudak Askı fiyatı nedir?

Dudak Askı ameliyatının fiyatlandırması tüm hastalarımız için aynı ücret ile uygulanmaktadır. İlgili yasal düzenlemelerden dolayı sitemizde işlem fiyatları ile ilgili bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak dudak Askı fiyatları hakkında bilgi almak ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.